Miasto Wisła - oficjalna strona

Koncert Noworoczny z Artis Symphony Orchestra

22.01.2023

To był piękny i uroczysty wieczór. Jak co roku w naszym mieście w Hotelu Gołębiewski zorganizowany został Koncert Noworoczny, jako podziękowanie dla mieszkańców, turystów, partnerów, instytucji, przedsiębiorcom za wspólny rok działań i realizacji wielu zadań i projektów mających na celu rozwój Wisły.

Tegoroczna narracja koncertu toczyła się wokół mocy wspólnego działania, co obrazowała w najlepszy sposób ilość uczestników koncertu, ale też ilość artystów, którzy zadbali o sferę muzyczną. Na widowni zasiedli znamienici goście, przedstawiciele instytucji rządowych, jednostek samorządowych, lasów państwowych, organizacji społecznych, jednostek oświatowych, służb bezpieczeństwa, przedstawicieli branży turystycznej, mieszkańcy i turyści spędzający wolny czas w Wiśle.

Koncert tradycyjnie rozpoczął burmistrz Wisły Tomasz Bujok, który powiedział m.in. "Miasto jest jak orkiestra, musi grać tą samą melodię. Żeby zagrać równo potrzebne są godziny prób, ustaleń, wspólnego myślenia. Realizacja wielu zadań, wydarzeń, inwestycji, które miały miejsce w roku 2022 udała się dzięki zespołowej pracy, za co dziękuję wszystkim, którzy brali udział w tworzeniu teraźniejszości i przyszłości naszego miasta."

Głos zabrali także poseł Grzegorz Gaża, wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz, starosta cieszyński Mieczysław Szczurek i radny sejmiku województwa śląskiego Andrzej Molin.

Po części oficjalnej, którą poprowadzili Katarzyna Czyż-Kaźmierczak i Tadeusz Papierzyński, w podróż "Z muzyką przez wieki" zabrała uczestników wyjątkowa Artis Symphony Orchestra pod batutą Jean Claude'a-Hauptmana. Przewodnikami tej podróży byli Anita Binek i Łukasz Sitek, dzięki czemu koncert zamienił się w opowieść, w której każda nutka i każdy utwór miały swoje miejsce i trafiały wprost do  zmysłów słuchających. Śmiałe aranżacje utworów legend m.in. rocka, takich jak Jimi Hendrix, Janis Joplin, Jima Morrisona, Kurta Cobaina czy Amy Whinehouse robiły niesamowite wrażenie w wykonaniu orkiestry symfonicznej. Solistki Oliwia Ohl-Szulik, Karolina Kidoń, Marta Kaczmarczyk, Natalia Bukowska dały z siebie wszystko, swoje talenty, interpretacje, wrażliwość, moc i serce.

To było niesamowite widowisko. Moc jedności orkiestry, siła głosów solistów i charyzma maestro Hauptmana naładowała zebranych pozytywną energią na cały rok.
Całość dopełniły życzenia noworoczne burmistrza Wisły i wspólnie wzniesiony toast.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tego wydarzenia. W szczególności dyrekcji i pracownikom Hotelu Gołębiewski za gościnność i jak co roku wspaniałą współpracę. Dziękujemy również wszystkim, którzy odpowiedzieli tak licznie na zaproszenie do udziału w koncercie. Do zobaczenia za rok!

 


Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
PN WT ŚR CZ PT SB ND
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2023
Polityka prywatności i cookies Deklaracja dostępności
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego
//widget pogodowy