Miasto Wisła - oficjalna strona

Głosuj na kandydatów z Wisły

25.11.2021

Trwa internetowe głosowanie w organizowanym od kilku lat przez Koalicję Marek Ziem Górskich konkursie na "Osobowość Ziem Górskich". Jednym z celów działalności Koalicji jest promowanie ludzi i przedsiębiorstw związanych z ziemiami górskimi. Wśród nominowanych mamy swoich kandydatów - trenera Jana Szturca oraz Cukiernię "U Janeczki".

Głosy w konkursie można oddawać do północy 25 listopada na stronie: https://sites.google.com/pgit.pl/konkurs-kmzg-2020/g%C5%82osowanie

W kolejnym etapie plebiscytu, z oddanych przez internautów głosów, Kapituła Konkursu wybierze laureatów. Koalicja Marek Ziem Górskich każdego roku nadaje również tytuł Ambasadora Ziem Górskich. Dotychczas tytuł ten otrzymali: Arcyksiężna Maria Krystyna Habsburg, Adam Małysz, Justyna Kowalczyk.

 

Do internetowego etapu konkursu zostali zakwalifikowali kandydaci z Wisły:

Kategoria Osobowość Ziem Górskich

Jan Szturc

Urodzony w Wiśle, z którą mocno związany jest po dzień dzisiejszy. Polski kombinator norweski w latach 1972-1984 zdobywający liczne tytuły i wyróżnienia. Zasłużony trener w klubie sportowym Wisła – Ustronianka w latach 1984 – 1998. Opiekun wielu młodych, beskidzkich talentów. Odkrywca talentu, pierwszy trener, wujek najwybitniejszego polskiego skoczka narciarskiego Adama Małysza. Spod jego skrzydeł wyfrunęli również inni znakomici skoczkowie: Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł czy Tomisław Tajner. Pod jego wodzą klub z Wisły zdobył złoty medal Mistrzostw Polski w roku 1998. Trener Małysza, gdy ten rozpoczynał międzynarodową karierę w skokach narciarskich. W latach 2017 – 2019 asystent trenera kadry narodowej w kombinacji norweskiej. Do dziś ulubiony trener młodych skoczków, których kształci, pracując w Wiślańskim Stowarzyszeniu Sportowym. Wraz z klubem organizuje liczne zawody i konkursy w skokach i kombinacji dla dzieci i młodzieży.

 

Kategoria Średni Przedsiębiorca Ziem Górskich

Janeczka Janina Białas

Cukiernia z ponad 40-letnią tradycją, w 1979r. Janina i Daniel Białasowie otworzyli cukiernię w Wiśle, przy ul. 1 Maja 9, gdzie ma swoją siedzibę do dziś. Tradycja pieczenia ciast i ciasteczek w ich rodzinie trwa od pokoleń, a tradycyjne receptury przekazane niegdyś przez starsze pokolenie, nadal stanowią receptę na wypieki nie do podrobienia. Od samego początku działalności, ta kultowa cukiernia ma swoją renomę. Oprócz ciast i deserów słynie również z lodów własnej produkcji. W roku 2000 została otwarta filia cukierni w Centrum Wisły, co sprawiło, że zapach wypieków i aromat kawy roznosi się po wiślańskim rynku, zaś w 2010r. Kolejna powstała w Ustroniu. To w Janeczce powstało Ciacho Mistrza AM AM, które było uhonorowaniem przez właścicieli ogromnych sukcesów Adama Małysza. Rodzinna tradycja cukiernicza trwa nadal, a w prowadzenie cukierni zaangażowały się dzieci założycieli: Karolina i Adrian. Cukiernia szkoli również młodych cukierników, przyjmując uczniów na praktyczną naukę zawodu.

Ogłoszenie  wyników  konkursu  nastąpi  podczas  Uroczystej  Gali  Finałowej zorganizowanej w dniu 11 grudnia 2021 roku. Organizatorem  Konkursu  jest  Zarząd  Stowarzyszenia  Koalicja  Marek  Ziem Górskich  z  siedzibą  w  Żywcu.

Zapraszamy do głosowania!


Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
PN WT ŚR CZ PT SB ND
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2021
Polityka prywatności i cookies Deklaracja dostępności
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego
//widget pogodowy