Miasto Wisła - oficjalna strona

Finał Wojewódzki w koszykówce dziewcząt!

13.05.2022

10 maja 2022 r. uczennice naszej szkoły uczestniczyły w XVIII Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W ramach finału rozgrywane były turnieje i zawody, w których brały udział drużyny z całego województwa śląskiego, w dyscyplinach: Koszykówka, Piłka siatkowa, Piłka ręczna, Tenis stołowy, Pływanie drużynowe.

 

Zawodniczki Szkoły Podstawowej nr 1 w Wiśle z klas 7 i 8 stanęły do walki o medale w koszykówce dziewcząt. Oprócz Szkoły Podstawowej nr 1 w Wiśle, na parkiecie pojawiły się zespoły SP 45 Sosnowiec, SP 14 Żory i SP 13 Piekary Śląskie. Czekały nas zatem nie lada zmagania, ponieważ większość dziewcząt to zawodniczki na co dzień trenujące i grające w ramach śląskiej lidze koszykówki.

 

Pierwsze spotkanie rozegrały ze sobą zespoły z Sosnowca i Piekar Śl. i już od pierwszego gwizdka było wiadomo, że sosnowiczanki przyjechały na turniej po najwyższe trofeum. Agresywna gra w ataki i obronie odbiła się bardzo szybko na wyniku, który po syrenie końcowej wskazywał 54 : 9. Poznaliśmy zatem pierwszego finalistę.

 

W drugim meczu turnieju, w wyniku losowania, stajemy do walki z drużyną z Żor. Przewaga wzrostu była po stronie naszych przeciwniczek, jednak „ wiślańskie góralki” pokazały prawdziwy charakter i to one przez całe spotkanie prowadziły. Konsekwentna gra w obronie i świetna współpraca w ataku pozwoliła na wypracowanie bezpiecznej przewagi i zwycięstwo 35 : 28. Jesteśmy w finale!!!

 

Mecz o trzecie miejsce zagrały Żory i Piekary Śl.. Początkowo przewaga była po stronie Żor jednak w drugiej połowie meczu Piekary nabrały wiatru w skrzydła i zaczęły gonić wynik. Powrót na boisko pierwszej piątki w żorskim zespole przyniósł jednak oczekiwany skutek i brązowymi medalistkami zostały zawodniczki SP 14 Żory, kończąc mecz wynikiem 36 : 22.

 

Mecz finałowy o pierwsze miejsce i awans do etapu ogólnopolskiego zapowiadał się bardzo ciekawie. Nie raz mogliśmy oglądać zawodniczki z Sosnowca podczas meczy na hali w Wiśle i było wiadomo, że czeka nas ciężka przeprawa. Obie drużyny rozpoczęły grę bardzo ostrożnie stawiając przede wszystkim na defensywę. Przeciwnik stara się odciąć od piłki nasze najmocniejsze zawodniczki Sarę Hołomek i Joannę Mołodyńską, ale taki sposób gry szybko wykorzystują Ania Mikler i Oliwia Fuchs, kolejno trafiając do kosza, dzięki czemu wiślanki wychodzą na siedmiopunktowe prowadzenie. W pewnym momencie do naszej gry wkrada się nerwowość spowodowana bardziej agresywną grą Sosnowca co pozwala przeciwnikowi na wyrównanie wyniku. Trener Kotowicz bierze czas i uspokaja nastroje dzięki czemu nasza gra wraca na właściwe tory i pierwszą połowę meczu kończymy wynikiem 12 : 10 dla Wisły.

 

Drugą połowę gramy uważnie w obronie, zespołowo w ataku zmagając się z obroną strefową Sosnowca, który z kolei gra bardziej agresywnie z uwagi na uciekający czas. Zawodniczki z SP1 Wisła nie dają się jednak zastraszyć coraz bardziej brutalną grą i nadal konsekwentnie realizują zadania zlecone przez trenera co powoduje przekroczenie limitu fauli przez przeciwnika i nasze dziewczęta coraz częściej stają na linii rzutów wolnych trafiając z dobrą skutecznością. Początkiem trzeciej kwarty sosnowiczanki trafiają za 3 punkty wychodząc na prowadzenie 13 : 12, ale nasza Sara Hołomek szybko studzi ich entuzjazm również celną trójką przywracając prowadzenie dla Wisły 15 : 13 Na 25 sekund przed końcem meczu Sosnowiec jest bliski wyrównania wyniku przy stanie 22 : 20, jednak nasza zawodniczka Joanna Mołodyńska poświęca swój ostatni faul i taktycznym przewinieniem zatrzymuje akcję na kosz Wisły. Asia musi opuścić boisko z powodu 5 przewinienia, jednak zatrzymana akcja daje czas drużynie na powrót do obrony i zbiórkę w akcji rzutowej Sosnowca, który nie wytrzymuje presji i fauluje po raz kolejny Martynę Laskowską. Martyna po raz czwarty staje na linii rzutów wolnych i trafia oba rzuty na 5 sekund przed upływem regulaminowego czasu gry. Wynik na tablicy wskazuje 24 : 20 dla Wisły i już wiemy… JESTEŚMY MISTRZAMI WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO!!!

 

Klasyfikacja

I miejsce SP 1 Wisła

II miejsce SP 45 Sosnowiec

III miejsce SP 14 Żory

IV miejsce SP 13 Piekary Śl.

 

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 w Wiśle:

Sara Hołomek, Joanna Mołodyńska, Anna Mikler, Martyna Laskowska, Oliwia Fuchs, Karolina Bujok, Julia Berdychowska, Anna Cygańczuk, Oliwia Ścisłowska, Oliwia Ruda


Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
PN WT ŚR CZ PT SB ND
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2022
Polityka prywatności i cookies Deklaracja dostępności
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego
//widget pogodowy