Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Wiślańskie dożynki w amfiteatrze: obrzęd dożynkowy i niezwykłe koncerty

8.09.2019

Po zakończeniu korowodu, na scenie amfiteatru imienia Stanisława Hadyny w Wiśle rozpoczęto obrzęd dożynkowy, który był jednym z głównych punktów programu wislańskich dożynek. Tomasz Bujok, burmistrz miasta Wisła przywitał zgromadzonych gości oraz tegorocznych gazdów. Po ekumenicznej modlitwie, którą zmówili ks. proboszcz Wiesław Firlej oraz ks. Oskar Wild. Piękny obrzęd dożynkowy przedstawił z kolei zespół regionalny "Wisła". Publiczność mogła skosztować chleba z miodem i wiślańskich kołoczy, które rozdawawali Tomasz Bujok z żoną Anną, gazdowie dożynek - Małgorzata i Andrzej Pilch oraz pracownicy Wiślańskiego Centrum Kultury. 

Na deskach wiślańskiego amfiteatru wystąpiła też kapela "Borowiczka" i zespół "Wisła Plus" a gwiazdą wieczoru był zespół Megitza. Publiczność w amfiteatrze dopisała, dużym zainteresowaniem cieszył się także "Park z tradycją", czyli warsztaty zapomnianych czynności domowych, które odbywały się w Parku Kopczyńskiego. Można było m.in. nauczyć się domowego wyrabiania masła, zobaczyć jak bacowie robią ser bundz i dowiedzieć się jak powstaje mąka i chleb. Ten projekt był dofinansowany z budżetu Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Etno Polska 2019. 

 


Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3