Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Wiślanka samotnie na Głównym Szlaku Beskidzkim

8.06.2021

Natalia Trybus, mieszkanka Wisły, zamierza przejść najdłuższy w Polsce szlak górski. 3 tygodnie samotnej wędrówki oraz ponad 500 kilometrów pieszej przygody!

Ma 29 lat, a do Wisły przeprowadziła się ok. 1,5 roku temu z powodu pracy. Jej miłość do gór narodziła się kilka lat wcześniej podczas pierwszych wielkich wypraw w Stanach Zjednoczonych i w Argentynie. 6 czerwca Natalia wyruszyła w najdłuższą w jej życiu solo wędrówkę po górach. Jej celem jest przejście Głównego Szlaku Beskidzkiego (GSB).

GSB to najdłuższy znakowany szlak turystyczny w Polsce. Zaprojektowano go ponad sto lat temu, biegnie od Wołosatego w Bieszczadach, aż po Ustroń w Beskidzie Śląskim. Każdego roku ten kultowy szlak długodystansowy planują przejść dziesiątki osób, nie wszyscy kończą go podczas jednej wyprawy, a jeszcze mniej jest wśród nich kobiet.

- Pomysł na przejście Głównego Szlaku Beskidzkiego narodził się kilka miesięcy temu w związku z ograniczeniami związanymi z pandemią i podróżowaniem. Lubię wyzwania, a długodystansowe wędrówki po górach dają mi dużo siły i energii - wyjaśnia Natalia Trybus.

Wyprawa Natalii ma również wymiar charytatywny. Podczas wędrówki będzie zachęcać do wsparcia finansowego beskidzkiego oddziału GOPR. Wpłat w dowolnych kwotach, można dokonywać na nr konta Fundacji GOPR w BNP Paribas: 50 1750 0012 0000 0000 3337 6127 z dopiskiem w tytule przelewu: GOPR Beskidy.

- Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem pasji i determinacji Natalii, nie tylko w codziennej pracy, ale przede wszystkim w realizacji marzeń i planów. Jesteśmy dumni, że możemy wspierać Natalię w organizacji tak ambitnego celu - powiedział Paweł Skoczylas, Dyrektor Generalny Aries Hotel & Spa Wisła, gdzie Natalia na co dzień pracuje. Hotelowy bus zawiózł Natalię w Bieszczady na początek szlaku.

Dziennik z wyprawy Natalii Trybus można śledzić od 6 do 27 czerwca na koncie facebookowym i instagramowym www.facebook.com/AriesWisla lub www.instagram.com/aries_wisla

Trzymamy kciuki za powodzenie wyprawy!


Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3