Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Upalny streetball

12.06.2019

W upalny weekend 8-9 czerwca 2019 r. w Wiśle odbył się turniej „Piknik Streetball". Pierwszego dnia swoje zmagania miały kategorie OPEN Mężczyzn i Kobiet. Zmagania rozpoczęły się o godzinie 12:00. Rywalizacja toczyła się w czterech grupach i do fazy pucharowej przechodziły tylko dwa najlepsze zespoły z grupy, które najpierw rozgrywały ćwierćfinały, a następnie półfinały, mecz o 3 miejsce i finał.

W kategorii Open Kobiet wygrała drużyna „Dziewczyny"  w składzie Marcelina Strządała, Marlena Jurzica oraz Natalia Rusińska, zaś w kategorii OPEN Mężczyzn wygrała drużyna „BYLE TEAM" w składzie Łukasz Szczypka, Krzysztof Kurdubski, Łukasz Lewiński oraz Kacper Majka.

W między czasie rozegrano konkursy. Między innymi dwoma głównymi konkursami były SKILLS Challenge, oraz Piknikowa Trójka. Oba konkursy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem nie tylko zawodników, ale także kibiców zgromadzonych na wiślańskim rynku. Konkurs SKILLS Challenge polegał na rywalizacji dwóch uczestników, którzy jednocześnie startowali i za zadanie mieli, jak najszybciej ukończyć tor przeszkód, by przejść do dalszej fazy konkursu. Zwycięzca okazał się Kamil Nowacki, z drużyny „Bogdany". Natomiast konkurs trójek wygrała kobieta – Marlena Jurzica, z drużyny „Dziewczyny".

Po finałach został przeprowadzony konkurs wsadów. W zaciętej rywalizacji pomiędzy Aleksandrem Maślanką, a Jakubem Heyer i serii udanych wsadów zwyciężył Aleksander Maślanka.

Drugiego dnia rozgrywane były rozgrywki młodzieżowe – głównie żeńskie w kat. U12, U14, U17. W najmłodszej kat. U-12  rozrywki wygrali chłopcy: Kamil Szczypka, Mateusz Stefańczyk, Mateusz Lis oraz Jakub Lis o nazwie drużyny „MKS Katowice"  W najbardziej licznie obsadzonej kategorii U-14, wygrała drużyna „Cytrynki"  w składzie: Julia Gęsiarz, Natalia Kwiecień oraz Emilia Szczepaniak. W najstarszej kategorii U-17 najlepszym zespołem okazał się „NOBADAY": Anna Grobarczyk, Aleksandra Durkalec, Edyta Poznar, Wiktoria Góra. W międzyczasie rozgrywek również odbywały się liczne konkursu. W SKILLS Challenge rywalizację wygrała Oliwia Bęben , natomiast z rzutu hamaka wygrała Julia Stefańczyk, która zgłosiła się do konkursu z publiczności.

Wszystkie drużyny, które znalazły się na stopniu medalowym oraz zwycięzcy indywidualnych konkursów dostali atrakcyjne nagrody ufundowane przez naszych sponsorów: marek HUARI oraz SPALDING. Organizatorem turnieju była firma BDB EVENT z Cieszyna. Jednak cały turniej odbył się dzięki miastu Wisła oraz sponsorom imprezy: marce HUARI, firmom Spalding oraz Mitko. Pod patronat imprezę wziął Polski Związek Koszykówki. 

 


Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3