Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Święto ping-ponga w Wiśle

4.04.2016

W dniach 1-2 kwietnia, w hali sportowej Ośrodka Sportowego „Start” odbył się II Turniej o Puchar Burmistrza Miasta Wisła. Przez dwa dni przy stołach rywalizowało ponad stu zawodników i zawodniczek z Wisły, tych młodszych i starszych.

W pierwszym dniu rozegrano turniej dla dzieci i młodzieży. Niespodzianką dla uczestników była obecność prezesa Polskiego Związku Tenisa Stołowego Wojciecha Waldowskiego, który przywiózł upominki dla graczy. Co więcej młodzi adepci popularnego „ping-ponga” mogli obejrzeć mecz pokazowy, jaki rozegrali Grzegorz Iwaniuk (zawodnik pierwszoligowej drużyny z Wrocławia) oraz Andrzej Dzido (zawodnik Bayernliga w RFN).

W najmłodszej kategorii wiekowej (klasy I-III szkół podstawowych) rywalizowali tylko chłopcy. W finale Kacper Szatan (SP 5) pokonał 2:1 Mikołaja Pepłowskiego (SP 5), natomiast w meczu o 3. miejsce Dawid Pietruszka (SP5) wygrał 2:1 z Ksawerym Lazarem (SP1). Miejsca 5-8 zajęli: Wojciech Sikora (SP1), Kacper Lazar (SP1), Jakub Świercz (SP4) i Oskar Florczak (SP1).

W kolejnej kategorii wiekowej (klasy IV-VI) rozegrano turniej dziewczyn i chłopców. Była to najliczniejsza kategoria. Wśród dziewczyn triumfowała Karolina Kiraga (SP1), która w finale pokonała Martę Konieczny (SP1) 2:0. Trzecie miejsce wywalczyła Magda Pezda (SP5), pokonując w meczu o 3. miejsce Dominikę Świercz (SP4) 2:0 (wo.). W grupie chłopców wygrał Maciej Szlachta (SP3), pokonując w finale 2:1 Przemysława Poloka (SP3). W meczu o brąz Wojciech Chmura (SP5) ograł 2:0 Mikołaja Śmiałkowskiego (SP1). Miejsca 5-8 zajęli w tej kategorii: Patryk Branc (SP1), Michał Sztajnert (SP1), Adam Cieślar (SP3) i Mateusz Mleko (SP1).

Także wśród gimnazjalistów trwała zacięta rywalizacja o czołowe miejsca. W finale dziewcząt Sylwia Cieślar pokonała 2:0 Natalię Cieślar, a w pojedynku o 3. lokatę Katarzyna Cieślar wygrała 2:0 z Klaudią Rogowską. Miejsca 5-8 zajęły: Paulina Wisełka, Angelika Wisełka, Jesika Cieślar i Karolina Greń. Z kolei u chłopaków bezkonkurencyjny był Adam Czyż, który w finale pokonał 2:0 Oskara Kurzoka. W meczu o 3. miejsce Jeremiasz Bujok ograł 2:0 Szymona Lesieckiego, a miejsca 5-8 zajmowali: Michał Pilch, Grzegorz Kobiela, Adrian Wisełka i Samuel Czyż. Wszyscy zawodnicy, podobnie jak zawodniczki, reprezentowały Gimnazjum nr 1 w Wiśle.

W drugim dniu do rywalizacji przystąpili dorośli. Ze względu na małą liczbę zgłoszeń kobiety rywalizowały w jednej kategorii open. Triumfowała Dominika Cieślar, która po bardzo emocjonującym finale pokonała 3:2 Katarzynę Byrt. 3. miejsce wywalczyła Monika Cieślar, która pokonała w „finale pocieszenia” Magdalenę Kucharską 3:0. Kolejne miejsca zajęły: Kinga Czyż, Monika Bestrzyńska i Małgorzata Wisełka.

Panowie walczyli w trzech kategoriach. Najmłodsi (16-25) lat zagrali systemem ligowym (tylko trzy zgłoszenia) i wszyscy zgarnęli puchary i nagrody. Niech to będzie zachęta dla pozostałych, że warto za rok wystartować i powalczyć o zwycięstwo, a przede wszystkim aktywnie spędzić czas. Dla porządku dodajmy, że wygrał Tomasz Procner, 2. był Robert Kędzior, a 3. Mariusz Otawa.

W rywalizacji panów w wieku 26-50 lat zwyciężył Daniel Czyż, który w finale pokonał 3:0 Grzegorza Glajcara. W meczu o 3. lokatę Roman Podżorski ograł 3:1 Andrzeja Bujoka. Miejsca 5-8 w tej kategorii zajmowali: Grzegorz Kamiński, Dariusz Cieślar, Leszek Polok i Grzegorz Kiraga.

W najstarszej grupie 50+ wygrał Andrzej Minge, który po emocjonującym meczu pokonał 3:2 Bronisława Lazara, rewanżując się koledze za poprzedni rok. W równie zaciętym pojedynku o 3. miejsce Zygmunt Kurzok wygrał 3:2 z Jerzym Byrtem. Miejsca 5-8 zajmowali: Roman Bujok, Edward Wisełka, Juliusz Polok i Stanisław Sikora.

Wszystkim gratulujemy udziału w turnieju, który nie mógłby się odbyć gdyby nie liczni sponsorzy, którzy ufundowali wiele cennych nagród. Byli to: Willa „Cyprys”, Michał Pilch „Wulkanizacja”, Firma „Heban”, „Jur-Gast”, „Górolska Izba”, Cukiernia „u Janeczki”, „Skład opałowy” Józef Raszka, „Zajazd Głębce”, „Wiślanka”, „Carmen”, Hurtownia Mięsna „Marek”, Hydraulika „Legierski”, „Małgorzata”, „Spar”, Agroturystyka „Maria i Natasza”, „Aga Sportu”, Polski Związek Tenisa Stołowego, Wyciąg narciarski „Siglany”, Wyciąg narciarski „ Klepki” , „Ondraszkowa Izba”, Hotel Stok, Hotel Gołębiewski, Strzelnica nad Wisłą, „Auto-Koczwara” i Urząd Miejski w Wiśle. Serdecznie dziękujemy!!!