Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Świąteczny grudzień w SP5

14.01.2022

 

Grudzień w jawornickiej podstawówce nie kojarzy się z krótkimi dniami, szybko zapadającym  zmrokiem czy  niskimi temperaturami. U nas dużo światła, ciepła, radości, zabawy i troski o innych, bo takie mają być właśnie Święta Bożego Narodzenia. Rozpoczęliśmy od spotkania z Mikołajem, który w tym roku odwiedzał każdą klasę  w towarzystwie swoich pomocników.  Witany wierszykami, kolędami, życzeniami i świątecznymi dekoracjami niestety nie zapomniał zadać uczniom kłopotliwego pytania o bycie grzecznym w tym roku. Pomimo niewyraźnych deklaracji i przebąkiwań uczniów o częściowym posłuszeństwie rodzicom, sprzątaniu pokoju i odrabianiu lekcji, Mikołaj obdarował wszystkich jednakowo dobrym słowem i łakociami. Skoro mowa o prezentach to nasza szkoła została wyposażona w sprzęt elektroniczny, przy pomocy którego uczniowie zgłębiać będą mogli tajniki nowoczesnych rozwiązań technologicznych, a wszystko za sprawą udziału w projekcie „Lepszy start”. Ogromną radość przyniosły uczniom klas młodszych zabawy śnieżne na Zimowym Placu Zabaw przy Hotelu Stok, gdzie zjeżdżano na sankach i listkach, gdzie kręcono się na pontonowych karuzelach, gdzie turlano się na śniegu, a najpiękniejsze było to, że wyciągiem taśmowym można było dostać się na górkę saneczkową. 17 grudnia, ostatni dzień nauki stacjonarnej przed Świętami Bożego Narodzenia to tradycyjne spotkania wigilijkowe w klasach, podczas których obdarowywano się prezentami, śpiewano kolędy, rozwiązywano quizy świąteczne, raczono się  chlebem z masłem i miodem oraz ciasteczkami. Nie zapominając w tym szczególnym czasie o seniorach, uczniowie wzięli udział w akcji „Anioły dla seniora” wykonując anioły papierowe, z masy solnej, piernikowe i drewniane, które wraz z życzeniami wysłane zostały do Domu Opieki Emaus w Dzięgielowie. Tradycyjne przedstawienie świąteczne przeniesione zostało do Internetu gdzie na szkolnym Facebooku opublikowana została prezentacja pt. „Legenda o czterech świecach” wykonana przez uczniów klasy szóstej. Tak nastrojeni wielością radosnych przeżyć mogliśmy rozpocząć kolejne  świętowanie, tym razem w gronie rodzinnym.

Halina Raszka

 

 


Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3