Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Sukces na magicznym smaku Krakowa

6.12.2019

Uczennica Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Wiśle wzięła udział w I Małopolskim Pucharze Szkół Gastronomicznych „Smaki historii czyli magiczny smak Krakowa” w Centrum Inspiracji Kulinarnych Makro. Konkurs był organizowany przez Stowarzyszenie Małopolskich Kucharzy  i Cukierników. Uczestnikami konkursu byli uczniowie, którzy w poprzednich latach zajęli pierwsze miejsce w konkursach objętych patronatem Stowarzyszenia.
Zadaniem każdego z uczestników było wykonanie 7 porcji dania zasadniczego, którego głównym składnikiem był kurczak zagrodowy lub kukurydziany. Dodatkowo w daniu należało wykorzystać obowiązkowo składniki regionalne takie jak:
- suska sechlońska
- jabłko łąckie
- bundz
- bryndza podhalańska
- miód rzepakowy
oraz obowiązkowo produkty reprezentujące dziedzictwo gastronomiczne Krakowa takie jak:
- obwarzanek krakowski
- chleb prądnicki
- kiełbasę piaszczańską
- czosnek galicyjski
- głąbik krakowski
Czas na przygotowanie dania głównego wynosił 150 minut.
By dobrze przygotować się do finału, uczennica musiała wielokrotnie przećwiczyć poszczególne czynności, by w ostatnich próbach w wyznaczonym czasie sporządzić danie w ilości 7 porcji.
Z tym zadaniem świetnie poradziła sobie uczennica ZSGH Nikola Kubaczka z klasy IV TG zajmując II miejsce ze stratą 5 minut na wydanie dania. Zdaniem jurorów było to najlepsze danie, świetnie dopracowane smakowo i technicznie i z powodzeniem mogłoby znaleźć się w karcie menu w restauracji.

                                                                                              Iwona Gomola


Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3