Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Starty wiślan: Jeremiasz Bujok mistrzem Polski juniorów!

12.04.2016

9 kwietnia w Katowicach odbyły się Mistrzostwach Polski Ju-Jitsu Juniorów i Seniorów. Bardzo dobrze zaprezentował się zawodnik klubu UKS Wisła Centrum Jeremiasz Bujok, zdobywając 1. miejsce i tytuł mistrza Polski w kategorii junior 73 kg.

Podopieczny trenera Jakuba Matusznego wygrał wszystkie swoje walki przed czasem. Wiślanin zdobywał już medale Mistrzostw Polski i Śląska w jujitsu i judo, jednak pierwszy raz stanął na najwyższym stopniu podium w zawodach tak wysokiej rangi.

Jeremiasz Bujok jest 5. w historii klubu zawodnikiem, który może pochwalić się tytułem mistrza kraju. Wcześniej ten tytuł przypadł Katarzynie Zakolskiej (2004 - Mistrzostwa Polski Młodzieży w Judo w Opolu), Anecie Szarzec (2004 - Mistrzostwa Polski Młodzików w Judo we Wrocławiu), Patrycji Małeckiej (2005 Mistrzostwa Polski Juniorów w Jujitsu w Zielonej Górze) i Łukaszowi Ligockiemu (2013 Mistrzostwa Polski Seniorów Jujitsu Newaza w Żarnowcu). Do sukcesu zawodników przyczyniła się długoletnia praca trenera Tomasza Zakolskiego, który jest założycielem i pierwszym trenerem klubu.

Na co dzień do klubu UKS Wisła Centrum uczęszcza kilkudziesięciu młodych zawodników, zdobywających doświadczenie w walce judo i jujitsu. Sukces Jeremiasza Bujoka pokazał, że zawodnicy niewielkich klubów również mogą konkurować z najlepszymi sportowcami w kraju i zdobywać wysokie wyniki sportowe.

Oto kolejna garść pozostałych wyników, osiąganych przez wiślańskich sportowców w minionym okresie.

• 30 marca w Pszczynie rozegrano finały rejonowego w piłce ręcznej szkół średnich i gimnazjów, w którym zmierzyli się mistrzowie powiatu cieszyńskiego i pszczyńskiego.
    W rywalizacji licealistów reprezentacja LO im. P. Stalmacha w Wiśle pokonała drużynę III LO Pszczyna 28:13. Równie dobrze zaprezentowali się zawodnicy Gimnazjum nr 1 w Wiśle, którzy pokonali Publiczne Gimnazjum nr 2 Pszczyna 31:24. Brawo!
  • 8 kwietnia redakcja Głosu Ziemi Cieszyńskiej ogłosiła wyniki plebiscytu na najlpeszego sportowca powiatu cieszyńskiego. W gronie laureatów znaleźl się również wiślanie. Sportowcem roku został Kajetan Kajetanowicz z Ustronia, a 9. miejsce zajęła Anna Sojka z Wisły. W plebicycuie na trenera roku Jan Szturc z WSS Wisła nieznacznie przegrał z Aleksandrem Panfilem (UKS Beskidy Ustroń). Z kolei wśród zespołów 3. miejsce zajęła drużyna skoczków narciarskich WSS Wisła, a triumfował UKS Beskidy Ustroń.
  • Blisko tysiąc dwustu zawodników wzięło udział w zawodach Runmageddon Classic, które odbyły się 9 kwietnia na hałdach kopalni KWK Sośnica w Gliwicach. Na dystansie Runmageddon Classic (dystans 12 km, 50 przeszkód) 67. miejsce zajał Tomasz Zawalski z Wisły.
  • 9 kwietnia zakończyły się rozgrywki Amatorskiej Ligi Siatkówki w Skoczowie. 4. lokatę zajęła drużyna Termobud Wisła, która w meczu o 3. miejsce uległa Czarnym Krukom 0:3.
  • Tomáš Lichý z Trzyńca wygrał dwudziestą drugą edycję biegu Czadczańska Dziesiątka, który odbył się 10 kwietnia w słowackiej Czadcy. Na 5. pozycji zawody ukończył Jakub Glajcar z Wisły, a 30. miejsce zajął drugi z wiślańskich biegaczy Radosław Troszok.