Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Spotkanie czytelników

15.05.2019

Z okazji XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, który trwa od 8-15 maja, Miejska Biblioteka Publiczna w Wiśle zorganizowała spotkanie dla najbardziej aktywnych czytelników placówki. Zaproszeni goście, wykazujący się niezwykłą statystyką wypożyczeń oraz od wielu lat korzystający ze zbiorów (książek, audiobooków, e-booków i prasy), przybyli do czytelni 14 maja. Przyjęli ich obecnie pracujący oraz emerytowani bibliotekarze.

Na początku spotkania dyrektor placówki oprowadziła zebranych po zakamarkach biblioteki i pomieszczeniach, do których na co dzień czytelnicy nie mają dostępu. Opowiedziała o historii Domu Zdrojowego i odbywających się w nim wydarzeniach kulturalnych, o literatach, artystach i politykach goszczących w progach tego pięknego, modernistycznego budynku. Pracownicy wypożyczalni przedstawili nowości wydawnicze, które właśnie wprowadzono do zbiorów, plany udziału w akcji „Podaruj wiersz” i założenia Dyskusyjnego Klubu Książki. Zaprezentowany został także dorobek literacki autorów pochodzących z Wisły: Jerzego Pilcha i prof. Włodzimierza Szturca, Hanny Greń i Lidii Czyż oraz twórców regionalnych, a także książki opisujące Wisłę (m.in. Bogumiła Hoffa i Marii Pilch). Nie zabrakło wydawnictw biblioteki, które ukazywały się na przestrzeni ostatnich kilku lat. Następnie przybyły do biblioteki burmistrz miasta Tomasz Bujok wręczył najaktywniejszym czytelnikom drobne upominki i podziękował zebranym za aktywne uczestnictwo w życiu kulturalnym miasta. Radości i pracownikom, i gościom przysporzył fakt, że wśród nagrodzonych znalazł się przewodniczący Rady Miasta Janusz Podżorski, który od lat jest aktywnym czytelnikiem wiślańskiej biblioteki.

Przy kawie i herbacie dyskutowano o nowych książkach, twórczości literackiej wiślańskich pisarzy i planach na przyszłość. Anegdotom i żartom nie było końca, a czas upływał bardzo szybko. Uczestnicy spędzonego w miłej atmosferze spotkania rozchodzili się do domów z nowościami wydawniczymi pod pachą. Mimo zimna za oknem w bibliotece była przyjemna, ciepła atmosfera. Wszystkich chcących dołączyć do grona czytelników biblioteki serdecznie zapraszamy!

więcej zdjęć na stronie: 

http://biblioteka.wisla.pl/?p=11591


Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3