Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Setki kilogramów śmieci uprzątnięte w Wiśle

4.05.2021

Wielu mieszkańców i turystów majówkowy weekend w Wiśle połączyło z zaangażowaniem w sprzątanie okolicznych szlaków turystycznych, ścieżek, bulwarów, poboczy dróg czy lasów. W ramach wspólnej akcji pod hasłem „Czysta Wisła” uprzątnięto tereny zarówno w centrum miasta, jak i po wiślańskich dolinach.

Topniejący śnieg odkrył olbrzymie ilości butelek, puszek czy papierków. Wiosna to idealny czas, aby je pozbierać, zanim roślinność bujnie się rozwinie. Bardzo się cieszymy że tak wiele osób się zaangażowało. W sprzątanie włączyły się całe rodziny – mnóstwo dzieci i młodzieży zbierało śmieci wspólnie z rodzicami. Zaangażowali się radni i przedstawiciele zarządów osiedli a także właściciele obiektów noclegowych z Wisły. Łącznie zebrano około 420 worków śmieci!

Chcemy zwrócić uwagę, aby te nasze piękne, beskidzkie szlaki pozostały czyste, przyjazne a wędrówek nie zakłócały nam zalegające w lasach śmieci. W zamian za sprzątanie, w budynku Centrum Edukacji Ekologicznej do 15 maja za zebrane śmieci można odbierać sadzonki drzew, nasiona kwiatów czy budki lęgowe i karmniki dla ptaków. Wszystko to dzięki współpracy miasta z Nadleśnictwem Wisła, które ufundowało część nagród.

Kolejny etap sprzątania zostanie przeprowadzony również w najbliższy weekend 7-9 maja, co pozwoli być może zaangażować jeszcze większą ilość turystów, ponieważ baza noclegowa ponownie będzie mogła już działać.

 

W fotogalerii część zdjęć nadesłanych przez sprzątających.

Więcej zdjęć na facebookowym profilu miasta - www.facebook.com/miastowisla

 


Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3