Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Ruszają kolejne atrakcje

2.07.2020

Wraz z rozpoczęciem sezonu wakacyjnego ponownie  zostanie otwartych kilku atrakcji turystycznych. I tak od najbliższego weekendu ponownie działa Pętla Cieńkowska. Od poniedziałku przez cały tydzień będzie czynna Galeria Sportowych Trofeów Adama Małysza. Również Zamek Zagadek też otwiera swoje pokoje z opcją rezerwacji telefonicznej.

Pętla Cieńkowska
Pętla Cieńkowska to ścieżka spacerowa łącząca kolej linową Cieńków w Wiśle Malince ze Skocznią Narciarską im. Adama Małysza. Pasmo Cieńkowa oddziela dolinę Czarnego od doliny Malinki. Jego grzbietem przebiega żółty szlak turystyczny biegnący w kierunku Baraniej Góry lub Malinowskiej Skały oraz wygodne szlaki pieszo – rowerowe. To doskonałe miejsce na spacer lub dłuższą górską wycieczkę, podczas której można podziwiać wspaniałą panoramę Beskidu Śląskiego. Pętlę można pokonać również w przeciwnym kierunku, czyli rozpocząć i zakończyć na Skoczni Narciarskiej im. A. Małysza.

Kolej linowa „Cieńków”
ul. Malinka 8
43-460 Wisła
tel. 801006001, 33/855 36 07
e-mail: cienkow@nat.pl
czynne:
najbliższy weekend:
sobota – niedziela 9:30 – 18:00,
kolejne weekendy:
piątek – niedziela 9:30 – 18:00

Skocznia Narciarska im. Adama Małysza
ul. Malinka 4
43-460 Wisła
tel. 33/855 51 05
czynne:
codziennie 10:00 – 17:00


Galeria Sportowych Trofeów Adama Małysza

Galeria znajduje się na Oazie, zaraz obok ronda. Można w niej podziwiać wszystkie trofea jakie zdobył Adam Małysz na zawodach różnej rangi, od krajowych po międzynarodowe. Wśród bardzo licznych eksponatów najcenniejsze to medale zdobyte podczas Igrzysk Olimpijskich w Salt Lake City i Vancouver oraz podczas Mistrzostw Świata a także Kryształowe Kule za triumfy w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W galerii znajduje się również wiele innych pamiątek z zawodów oraz kolekcja sprzętu narciarskiego, używanego przez naszego skoczka w ciągu bogatej kariery sportowej (od dawnego po ten współczesny). Warto wybrać się do galerii, by na własne oczy przekonać się, jak wielkim sportowcem jest Adam Małysz i jak wiele osiągnął podczas swojej przygody ze sportem. W galerii można również kupić gadżety związane z osobą najbardziej znanego mieszkańca Wisły.

ul. 1 Maja 48A 43-460 Wisła
tel. 517 567 660
galeria@malysz.org
czynne:
poniedziałek - sobota 10:00 – 17:00
niedziela 10:00 – 17:00


Zamek Zagadek
Zamek Zagadek to nowa kreatywna rozrywka dla osób w każdym wieku. Uczy współpracy w grupie, nieszablonowego myślenia oraz radzenia sobie w nietypowych sytuacjach. W Zamku Zagadek drzwi zawsze otwarte, a gra jest dostosowana do seniorów, dorosłych, młodzieży i dzieci. Zabawa kształtuje tożsamość, łączy pokolenia, buduje pozytywne relacje pomiędzy uczestnikami. Pokoje zagadek powstały z myślą o osobach lubiących wyzwania, współpracę w grupie i rozwiązywanie zagadek. Tutaj możecie zaledwie w przeciągu sekundy znaleźć się w zupełnie innej rzeczywistości i sprawdzić, jak poradzicie sobie w odmiennej roli.
Obecnie są dostępne następujące pokoje:
1. Mikołajkowa misja
2. Magiczny sklep z różdżkami
3. Tajemniczy golibroda

ul. Lipowa 4A (Zameczek Myśliwski Habsburgów)
tel. kontaktowy + 48 798 101 128
http://www.zamekzagadek.pl/
zamekzagadek@gmail.com
czynne:
całą dobę (sugerowana wcześniejsza rezerwacja)


Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3