Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Przedłużone świętowanie Dnia Dziecka w SP2

23.06.2022

Dzień Dziecka to wyjątkowe święto, które obchodzimy już prawie 100 lat. Pierwsze obchody czegoś w rodzaju Dnia Dziecka miały miejsce w 1925 roku w Genewie w związku z Światową Konferencją na Rzecz Dobra Dzieci. Natomiast data 1 czerwca została ustanowiona w 1950 roku i w Polsce tak już zostało. Natomiast w innych krajach ten wyjątkowy dzień świętuje się w różnych porach roku. 

          W tym roku w SP2 przedłużyliśmy nieco to święto. W naszej szkole w związku z dniem dziecka przypomnieliśmy sobie jakie dzieci mają prawa, jakie instytucje chronią ich prawa i do kogo mogą się zgłosić, jeśli te prawa są naruszane.

            Był też czas na różne aktywności i wycieczki. Klasy 1-3 pojechały Ciuchcią Martusią do Wisły, gdzie uczestniczyli w bardzo ciekawych warsztatach pszczelarskich w Centrum Edukacji Ekologicznej, jedli pyszne lody na rynku w Wiśle i zwiedzali Wystawę Budowli z Klocków Lego.

            Dnia 9.06 uczniowie uczestniczyli w niezwykle emocjonujących zajęciach. Eksperymentowali z suchym lodem. Robili wulkan z piany, wkładali głowę w chmurę i pompowali balon suchym lodem, czyli zamrożonym dwutlenkiem węgla. To była bardzo ciekawa lekcja prowadzona przez Unikids Uniwersytet Dziecięcy.

            Klasy 4-6 pojechały do kina. Uczniowie mieli do wyboru dwie możliwości, w zależności od indywidualnych preferencji: „Fantastyczne zwierzęta. Tajemnica Dumbledore’a" oraz „Pan wilk i spółka”. Klasy 4-6 czeka jeszcze dwudniowa wycieczka do Wrocławia, a klasy 7-8 do Krakowa w ramach projektu „Poznaj Polskę”.

            Natomiast nasze przedszkolaki były na aż 4 wycieczkach. Mogli do woli wyszaleć się w Parku linowym BaseCamp w Istebnej, odwiedzili Straż Pożarną, gdzie uczyli się gasić pożar i udzielać pierwszej pomocy, uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych w gospodarstwie agroturystycznym „U Gazdy”, a także karmili konie i świetnie się bawili  w gospodarstwie agroturystycznym Skałka u Państwa Raszków. 

            Wszystkim, którzy  przyczynili się do organizacji tych niezwykłych wydarzeń z całego serca dziękujemy.

 

Anna Pilch


Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3