Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Piąty dzień Tygodnia Kultury Beskidzkiej i niezwykły koncert Siła Tradycji

4.08.2022

Piąty dzień Tygodnia Kultury Beskidzkiej to kolejne koncerty na Małej Scenie na Placu Hoffa, "Po gróniach spiywani" ale także piękne widowisko muzycznne "Siła tradycji" w Wiślańskim amfiteatrze. 

Na Małej Scenie wystąpily Jaworzynianki z Jaworzna, Mała Istebna, Jelenianki oraz Silesianie. O godzinie 14:00 Kapela Wisła rozpoczęła swój koncert przy Schronisku PTTK na Soszowie, a o godzinie 17:00 

-Siła Tradycji to widowisko muzyczne, które udowodniło jak wiele emocji leży w naszym folklorze i jak cudownie można opowiadać kulturę beskidzkich górali i nie tylko. Myślę, że reakcje publiczności i wypełniony po brzegi amfiteatr pokazały, jak ogromna siła leży w tradycji - mówi Katarzyna Czyż-Kaźmierczak, dyrektor Wiślańskiego Centrum Kultury. 

W czasie koncertu publiczność mogła usłyszeć występy Kapeli Maliszów, Tekli Klebetnicy, zespołu Bree i Symfonii Beskidzkiej - projektu artystycznego Zbigniewa Wałacha. 

 

59. Tydzień Kultury Beskidzkiej odbywa się w Wiśle dzięki wsparciu współorganizatorów oraz partnerów:
Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowemu Instytutowi Kultury i Dziedzictwa Wsi, Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Śląskiego, Starostwu Powiatowemu w Cieszynie oraz licznym sponsorom.


Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3