Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Młodzi artyści w akcji

13.05.2019


W poniedziałkowy poranek 13 maja w biblioteczne progi zawitała klasa VII ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Wiśle Jaworniku. Kolejne już spotkanie w ramach Tygodnia Bibliotek upłynęło pod znakiem twórczości artystycznej. Uczniowie stworzyli prace plastyczne techniką sgraffito, czyli znanej już w starożytności sztuki zdobniczej polegającej na nakładaniu kolorowych warstw tynku i zeskrobywaniu ich wierzchniej części. Młodzi twórcy wykonali swe dzieła na papierowych kartonikach nanosząc kolorowe warstwy kredkami świecowymi i pokrywając je farbą zmieszaną z płynem do naczyń. Powstałe prace nawiązywały tematem miedzy innymi do książki i czytania, można je podziwiać na ekspozycji w dziale dziecięco-młodzieżowym. Na zakończenie wszyscy posilili się słodką przekąską i herbatą, w bonusie zaś cała grupa zwiedziła biblioteczne zakamarki i poznała prace wykonywane w placówce od podszewki. Dziękujemy uczniom i wychowawcom za przyjęcie zaproszenia i udział w warsztatach.

 

Więcej zdjęć na http://biblioteka.wisla.pl/?cat=27 


Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3