Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Głosuj na kandydatów z Wisły

25.11.2021

Trwa internetowe głosowanie w organizowanym od kilku lat przez Koalicję Marek Ziem Górskich konkursie na "Osobowość Ziem Górskich". Jednym z celów działalności Koalicji jest promowanie ludzi i przedsiębiorstw związanych z ziemiami górskimi. Wśród nominowanych mamy swoich kandydatów - trenera Jana Szturca oraz Cukiernię "U Janeczki".

Głosy w konkursie można oddawać do północy 25 listopada na stronie: https://sites.google.com/pgit.pl/konkurs-kmzg-2020/g%C5%82osowanie

W kolejnym etapie plebiscytu, z oddanych przez internautów głosów, Kapituła Konkursu wybierze laureatów. Koalicja Marek Ziem Górskich każdego roku nadaje również tytuł Ambasadora Ziem Górskich. Dotychczas tytuł ten otrzymali: Arcyksiężna Maria Krystyna Habsburg, Adam Małysz, Justyna Kowalczyk.

 

Do internetowego etapu konkursu zostali zakwalifikowali kandydaci z Wisły:

Kategoria Osobowość Ziem Górskich

Jan Szturc

Urodzony w Wiśle, z którą mocno związany jest po dzień dzisiejszy. Polski kombinator norweski w latach 1972-1984 zdobywający liczne tytuły i wyróżnienia. Zasłużony trener w klubie sportowym Wisła – Ustronianka w latach 1984 – 1998. Opiekun wielu młodych, beskidzkich talentów. Odkrywca talentu, pierwszy trener, wujek najwybitniejszego polskiego skoczka narciarskiego Adama Małysza. Spod jego skrzydeł wyfrunęli również inni znakomici skoczkowie: Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł czy Tomisław Tajner. Pod jego wodzą klub z Wisły zdobył złoty medal Mistrzostw Polski w roku 1998. Trener Małysza, gdy ten rozpoczynał międzynarodową karierę w skokach narciarskich. W latach 2017 – 2019 asystent trenera kadry narodowej w kombinacji norweskiej. Do dziś ulubiony trener młodych skoczków, których kształci, pracując w Wiślańskim Stowarzyszeniu Sportowym. Wraz z klubem organizuje liczne zawody i konkursy w skokach i kombinacji dla dzieci i młodzieży.

 

Kategoria Średni Przedsiębiorca Ziem Górskich

Janeczka Janina Białas

Cukiernia z ponad 40-letnią tradycją, w 1979r. Janina i Daniel Białasowie otworzyli cukiernię w Wiśle, przy ul. 1 Maja 9, gdzie ma swoją siedzibę do dziś. Tradycja pieczenia ciast i ciasteczek w ich rodzinie trwa od pokoleń, a tradycyjne receptury przekazane niegdyś przez starsze pokolenie, nadal stanowią receptę na wypieki nie do podrobienia. Od samego początku działalności, ta kultowa cukiernia ma swoją renomę. Oprócz ciast i deserów słynie również z lodów własnej produkcji. W roku 2000 została otwarta filia cukierni w Centrum Wisły, co sprawiło, że zapach wypieków i aromat kawy roznosi się po wiślańskim rynku, zaś w 2010r. Kolejna powstała w Ustroniu. To w Janeczce powstało Ciacho Mistrza AM AM, które było uhonorowaniem przez właścicieli ogromnych sukcesów Adama Małysza. Rodzinna tradycja cukiernicza trwa nadal, a w prowadzenie cukierni zaangażowały się dzieci założycieli: Karolina i Adrian. Cukiernia szkoli również młodych cukierników, przyjmując uczniów na praktyczną naukę zawodu.

Ogłoszenie  wyników  konkursu  nastąpi  podczas  Uroczystej  Gali  Finałowej zorganizowanej w dniu 11 grudnia 2021 roku. Organizatorem  Konkursu  jest  Zarząd  Stowarzyszenia  Koalicja  Marek  Ziem Górskich  z  siedzibą  w  Żywcu.

Zapraszamy do głosowania!


Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Podane dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z art. 6 ust.1 pkt c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – RODO, tj. „przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze”.
Administratorem danych osobowych jest Gmina Wisła reprezentowana przez Burmistrza Miasta Wisła z siedzibą w Wiśle, Plac Bogumiła Hoffa 3, tel. +48 33 8552425, fax +48 33 8552995, email: um@wisla.pl.
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3