Banner - kuligi
Banner - warunki narciarskie

Zawodnicy WSS na międzynarodowych arenach sportowych

6.02.2023

W ostatnim czasie zawodnicy Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego zdobyli na swoim koncie liczne występy podczas zawodów o randze międzynarodowej. Medale oraz cenne doświadczenie mogli zdobyć zarówno w konkursach Pucharu Świata w skokach narciarskich, jak również podczas MŚ Juniorów, czy Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży.

Gratulujemy udziału, wywalczonych medali oraz życzymy kolejnych sportowych sukcesów!

Puchar Świata w Willingen

Piotr Żyła zajął czwarte miejsce konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich, który odbył się w sobotę 4 lutego w niemieckim Willingen. Pozostali dwaj zawodnicy WSS Wisła również zdobyli punkty do klasyfikacji Pucharu Świata. Paweł Wąsek został sklasyfikowany na dwudziestej drugiej, a Aleksander Zniszczoł - na dwudziestej siódmej pozycji.

W niedzielę 5 lutego podczas kolejnego konkursu z trójki zawodników wiślańskiego WSS najlepszy wynik uzyskał Piotr Żyła, który zajął siódme miejsce. Na dwudziestej piątej pozycji został sklasyfikowany Aleksander Zniszczoł, a Paweł Wąsek był trzydziesty dziewiąty.

Zawodnicy WSS na MŚ Juniorów w Kanadzie

Tomasz Wąsowicz, Grzegorz Mitręga i Miłosz Krzempek zostali powołani na Mistrzostwa Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym 2023, które odbywały się w dniach 28 stycznia - 5 lutego 2023 roku w kanadyjskim Whistler. Występowali oni zarówno w zawodach indywidualnych w biegach narciarskich (Tomasz Wąsowicz) i kombinacji norweskiej (Grzegorz Mitręga, Miłosz Krzempek), jak również w rywalizacji drużynowej w kombinacji norweskiej (Grzegorz Mitręga, Miłosz Krzempek).

XVII EYOF z udziałem zawodników WSS

Reprezentacja Polski w składzie Natalia Słowik (AZS Zakopane), Wiktor Szozda (WSS Wisła), Pola Bełtowska (AZS Zakopane) oraz Klemens Joniak (LKS Poroniec Poronin) zajęła drugie miejsce w konkursie drużyn mieszanych, ostatniej konkurencji zmagań skoczków narciarskich na XVII Zimowym Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy (EYOF).

Wiktor Szozda zdobył w Planicy łącznie 3 medale:  23 stycznia zajął trzecie miejsce w konkursie indywidualnym, a 25 stycznia był drugi w konkursie drużynowym chłopców.

Jakub Cieślar zajął dziewiętnaste miejsce w indywidualnych zawodach w kombinacji norweskiej, które rozegrano 24 stycznia w Planicy w ramach XVII Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy.

W biegach narciarskich reprezentowali nas Laura Wantulok i Dawid Pilch, którzy walczyli zarówno w konkursach indywidualnych jak i drużynowych.