Miasto Wisła - oficjalna strona

Wisła zimą

Banner - wyciąg narciarski
Banner - trasy biegowe
Banner - kuligi
Banner - warunki narciarskie

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez

Jak to na Zamku bywało...

12.10.2018

W piękny poranek 11 października 2018 r. odbyła się wycieczka edukacyjna do Zamku Prezydenta RP na Zadnim Groniu. Wyjazd zorganizowany został przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Jana Śniegonia w Wiśle w ramach projektu „W spadku po przodkach. Wiślańskie dziedzictwo kulturowe” dofinasowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2018. EtnoPolska”.

Uczestników po rezydencji oprowadzał przewodnik Zbigniew Cienciała, zdradzając przybyłym ciekawostki historyczne i architektoniczne dotyczące Zamku Górnego wraz z drewnianą kaplicą, Zamku Dolnego i Gajówki. Większość uczestników wyjazdu miała okazję zwiedzać zamkowe pomieszczenia po raz pierwszy. Zachwycał wystrój i kolorystyka wnętrz, pełne światła: jadalnia i salon Pronaszki, wyposażenie gabinetu prezydenta, pokoju kąpielowego oraz saloniku myśliwskiego. Oko cieszyły unikatowe żyrandole i umeblowanie typowe dla stylu art déco i bauhaus, zaprojektowane i wykonane w latach trzydziestych ubiegłego wieku, ale jakże nawiązujące stylistyką do współczesnego, uniwersalnego designu. Po pełnej wrażeń przechadzce wszyscy udali się na pokrzepiający odpoczynek na zamkowy taras, gdzie rozciągał się widok na malownicze zbocza Cieńkowa i Jezioro Czerniańskie.

Przed nami jeszcze dwa wydarzenia w ramach wspomnianego projektu: projekcja filmu dokumentalnego (18 października) oraz inscenizacja (15 listopada). Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny, a szczegóły dostępne na plakatach. Serdecznie zapraszamy!

Fotorelacja: http://biblioteka.wisla.pl/?p=10669

Informacje na temat projektu: http://biblioteka.wisla.pl/?p=10623


Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2019
Polityka prywatności i cookies
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego
//widget pogodowy