Miasto Wisła - oficjalna strona

Zawody Osiedlowe w narciarstwie

9.03.2018

8 marca po raz kolejny zostały rozegrane Osiedlowe Zawody w narciarstwie zjazdowym o Puchar Nowej Osady. Zawodnicy rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych: przedszkolaki, klasa I-II, klasa III-IV oraz klasa V-VI.

Najliczniej reprezentowaną kategorią wiekową, co cieszy, były przedszkolaki. W kategorii dziewczynek 1. miejsce wywalczyła Hania Pierzchała, 2. Ania Bujok, a 3. Gabrysia Gomola. Wśród chłopców na najwyższym miejscu podium, podobnie jak w ubiegłym roku,  stanął Adaś Pilch, 2. miejsce zajął Michał Kustra, a 3. Paweł Pierzchała. W kategorii klas I-II  startowało po dwóch zawodników w każdej grupie. Wśród dziewczyn 1. miejsce zajęła Martyna Cieślar, a 2. Nikola Twardowska. Natomiast wśród chłopców 1. był Michał Cieślar, a 2. Karol Bujok. Bardzo mocno obsadzona była kategoria wiekowa chłopców z klas III-IV, w której najszybszy okazał się Krzysiu Martynek. Zaraz za nim był Filip Kusaj, a 3. miejsce wywalczył Staś Boś. Z kolei medalowe dziewczyny w tej kategorii to Emilka Brodacka (złoto), Ania Mikler (srebro) i Klara Michałek (brąz). W kategorii klas V-VI bezkonkurencyjna, a zarazem jedyna w swojej kategorii wiekowej, okazała się Julka Małyjurek, natomiast wśród chłopców triumfował, wykręcając najlepszy czas Wojtek Cieślar, 2. miejsce wywalczył Jakub Świercz, a 3. Wincent Ohl.

Zawody możemy zaliczyć do udanych, zarówno pod względem rekordowej w tym roku frekwencji (do rywalizacji stanęło prawie 40 zawodniczek i zawodników), jak również pod względem pogody. Wszyscy uczestnicy rywalizujący na stoku otrzymali pamiątkowe medale oraz słodkie upominki, a najlepsi nagrody, medale i dyplomy. Po zakończonych zawodach na narciarzy czekał ciepły posiłek oraz słodki poczęstunek w barze „Okrąglak” na dolnej stacji wyciągu Nowa Osada.

Zawody odbyły się dzięki dużemu zaangażowaniu i pomocy radnych, którzy dodatkowo obdarowali wszystkie panie pięknymi wiosennymi tulipanami. Dziękujemy wszystkim zawodniczkom i zawodnikom, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, nie tylko na arenie sportowej. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przeprowadzenia tej imprezy, a w szczególności sponsorom: Właścicielom Kolei Linowej Nowa Osada, Właścicielom baru „Okrąglak” na dolnej stacji wyciągu, Firmie Europcar, Właścicielom Ośrodka „U Fojta” Państwu Danucie i Markowi Cieślarom, Firmie Fotograficznej Szymon Brodacki.

Iwona Boś - Przewodnicząca Zarządu Osiedla nr 7 Nowa Osada


Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez

Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2019
Polityka prywatności i cookies
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego
//widget pogodowy