Miasto Wisła - oficjalna strona

Wiślanie na szlaku kreatywności

20.03.2017

Trzy lata temu rozpoczęła się wiślańska przygoda z jedną z największych imprez kreatywnych dla dzieci i młodzieży z całego świata – „Destination Imagination”. Wtedy to grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wiśle Czarnem stała się prekursorami na szlaku kreatywności, reprezentując nasze miasto na tej niesamowitej imprezie w Warszawie.

19 marca, tym razem we Wrocławiu, zakończyła się już XII edycja tej olimpiady, w tym roku połączonej ze światową odsłoną „International Invitational”. Było więc tłoczno, a Hala Stulecia (dawniej Ludowa) we Wrocławiu zgromadziła blisko 3 tysiące uczestników wraz z trenerami. Wisłę reprezentowały dwa zespoły – „Asy z czerniańskiej klasy” z SP 2 pod opieką Edyty Polok i Elżbiety Szajtauer oraz „MAPAKEL”, 7-osobowa grupa gimnazjalistów pod opieką trenerek Gabrieli Polok-Otawy i Ewy Śmiałkowskiej.

Przed drużynami stały dwa zadania. Pierwsze polegało na wcześniejszym przygotowaniu występu lub prezentacji na wybrany temat (obydwie grupy z Wisły wybrały wyzwanie artystyczne, oczywiście w swojej kategorii wiekowej). W drugim nasze zespoły musiały stanąć w szranki z tzw. „Wyzwaniem na już”, które polegało na szybkim i kreatywnym rozwiązaniu problemu postawionego przez ekspertów. Drużyny miały na to zadanie kilka minut.

Reprezentujące nasze miasto drużyny spisały się fantastycznie. „Maluchy” z Czarnego: Hanna Pilch, Gabriela Gunia, Wiktoria Madzia, Mikołaj Giza, Beniamin Cieślar, Bartosz Pilch i Jakub Witucki rozbawiły do łez ekspertów, którzy reagowali bardzo żywiołowo na ich pomysły. Zebrały mnóstwo gratulacji, a na specjalnych karteczkach sporo ciepłych, motywujących do dalszych wyzwań słów. Natomiast grupa z Gimnazjum nr 1 zwyciężyła w swojej kategorii wiekowej, pokonując 17 zespołów z różnych stron Polski! Larysa Hołomek, Estera Byrtek, Paulina Wawrzacz, Agata Chmura, Alina Giza, Michał Cieślar i Kacper Kiraga – oto zwycięska drużyna, która w nagrodę będzie (jeżeli zdobędziemy fundusze) reprezentować Polskę i Wisłę na Ogólnoświatowej Olimpiadzie Kreatywności w Knoxville w Stanach Zjednoczonych w drugiej połowie maja br.

Trzymajmy wszyscy kciuki!!!

Gabriela Polok-Otawa


Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
PN WT ŚR CZ PT SB ND
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2018
Polityka prywatności i cookies
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego