Miasto Wisła - oficjalna strona

Wiślanie bez medalu mistrzostw Polski

27.12.2018
W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia na Wielkiej Krowi w Zakopanem rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Seniorów w skokach narciarskich. Bezkonkurencyjny tego dnia okazał się Kamil Stoch, który w pięknym stylu wywalczył kolejny w karierze tytuł mistrzowski. Reprezentant klubu Eve-nement Zakopane o ponad 30 punktów pokonał srebrnego medalistę, którym został Dawid Kubacki z klubu TS Wisła Zakopane. Podium uzupełnił Stefan Hula - klubowy kolega Kamila Stocha.
39 zawodników stanęło na starcie Konkursu Świątecznego w Zakopanem, który tradycyjnie odbył się 26 grudnia. Najlepiej i najdalej latał na Wielkiej Krokwi Kamil Stoch, który z wielką przewagą wygrał środowe zawody. Świeżo upieczony mistrz Polski w pierwszej serii wylądował na 140 metrze, w finale osiągnął 134,5 metra i tym samym uzyskał łączną notę 331 punktów. - To był super konkurs dla mnie. Czułem się dzisiaj naprawdę świetnie, a skoki były totalnie na luzie. Bez żadnych niepotrzebnych emocji. Sprawiały mi one mnóstwo radości. Przy tym świetnie się bawiłem, bo naprawdę dopisali kibice. Dawno tak nie było na Mistrzostwach Polski - opowiada z uśmiechem na twarzy Kamil Stoch.
Wicemistrzem Polski na dużej skoczni został Dawid Kubacki. 28-latek oddał skoki na odległość 136 oraz 119 metrów i do Kamila Stocha stracił dokładnie 31,6 punktu. Brązowym medalistą został Stefan Hula, który bronił tytułu mistrzowskiego wywalczonego przed rokiem. Reprezentant klubu Eve-nement Zakopane w pierwszej serii uzyskał 126,5 metra, w drugiej próbie skoczył pięć metrów bliżej i za swoje skoki otrzymał łączną notę 284,8 punktu.
Tuż za podium Konkurs Świąteczny zakończył powracający do dobrej dyspozycji Maciej Kot. Na piątym miejscu uplasował się Jakub Wolny z klubu LKS Klimczok Bystra, natomiast szóstą lokatę wywalczył Piotr Żyła z WSS Wisła. Kolejne miejsca zajmowali klubowi koledzy Piotrka - Aleksander Zniszczoł (7.), Kacper Juroszek (8.) i Bartosz Czyż (9.). Ponadto 27. był Arkadiusz Jojko, 31. Szymon Jojko, a 32. Artur Kukuła.
Zawodników podczas Mistrzostw Polski w Zakopanem dopingowali biało-czerwoni kibice, którzy licznie przybyli pod Wielką Krokiew, aby na żywo śledzić walkę o medale krajowego czempionatu.