Miasto Wisła - oficjalna strona

Winter Cocktail w Brukseli z wiślańskim akcentem

7.12.2017

„The power flows from the mountains”, czyli siła płynie z gór - taka była myśl przewodnia spotkania pod nazwą Winter Cocktail. Wydarzenie zorganizowane zostało 29 listopada przez Dom Polski Południowej w Brukseli i odbyło się w siedzibie Ambasady RP.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się posłowie do Parlamentu Europejskiego, komisarz Elżbieta Bieńkowska, przedstawiciele biur polskich regionów, jak również regionów partnerskich oraz przyjaciele DPP. Gości przywitał gospodarz wydarzenia Jego Ekscelencja Artur Orzechowski - ambasador Polski w Królestwie Belgii. O sile Śląska i potrzebie współpracy oraz zrównoważonego rozwoju między regionami małopolskim, śląskim i opolskim mówili w swoich przemowach przedstawiciele zaproszonych delegacji z regionów Domu Polski Południowej. Stanisław Sorys - wicemarszałek województwa małopolskiego, Michał Gramatyka - wicemarszałek województwa śląskiego, Kazimierz Karolczak – przewodniczący Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej, Ryszard Macura – burmistrz Cieszyna oraz prof. Wiesław Banyś – prezes Stowarzyszenia „Pro Silesia Biznes – Nauka – Samorząd”. 

Podczas spotkania nie zabrakło wiślańskiego akcentu. Już przy wejściu do budynku zaproszeni goście mogli obejrzeć wystawę zdjęć przedstawiającą miejscowości tworzące Beskidzką 5, czyli Brenną, Istebną, Szczyrk, Ustroń i Wisłę – jednego z partnerów współorganizujących wydarzenie. Prosto z Beskidu Śląskiego przyjechały smakołyki prezentowane przez dziewczyny w tradycyjnych strojach: cieszyńskim i istebniańskim. Wisienką na torcie był występ kapeli „PoPieronie”, która przyjechała do Brukseli prosto z Beskidu Żywieckiego, aby zaprezentować gościom muzykę płynącą prosto z gór. Wisła pokazała na spotkaniu to, co ma najlepsze - piękne krajobrazy i zabytki na fotografiach, kołocze wiślańskie i miodulę.

Dziękujemy Cukierni Wiślanka oraz firmie Toorank za przekazane na spotkanie produkty!


Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez

Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2018
Polityka prywatności i cookies
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego