Miasto Wisła - oficjalna strona

Wernisaż wystawy prac Ewy Lazar pt. "Misz-Masz"

7.03.2018

6 marca w Galeryjce Wiślańskiego Centrum Kultury odbył się uroczysty wernisaż wystawy prac Ewy Lazar pt. „Misz- Masz”. Wspólne spotkanie podczas wernisażu stały się doskonałą okazją do uczczenia jubileuszu 20-lecia działalności artystycznej Ewy Lazar.

W wydarzeniu wzięli udział m.in.: burmistrz Wisły Tomasz Bujok wraz z małżonką, artyści ze Stowarzyszenia „Grupa Twórców Wiślanie” na czele z prezesem Wandą Przybylską, Towarzystwo Miłośników Wisły, Aleksandra i Maciej Oczkowscy, ks. Jan Byrt z Parafii Ewangelicko–Augsburskiej w Szczyrku Salmopolu, kierownik MOPS w Wiśle Anna Bujok wraz z uczestnikami warsztatów prowadzonych przez Ewę Lazar i Maria Byrt z Koła Gospodyń Wiejskich Wisła Głębce. Przy akompaniamencie kapeli Zespołu Regionalnego "Wisła" wszyscy wspólnie odśpiewali Jubilatce „Sto lat”. W atmosferze pełnej ciepła i wzruszeń składano Ewie Lazar życzenia, sama zaś artystka wspominała początki swojej działalności. Dodatkową atrakcją i niespodzianką był występ Zespołu Regionalnego "Wisła". Wykonano także pamiątkowe zdjęcia z Jubilatką. Następnie przy wspólnej herbacie, pysznym chlebie ze smalcem prosto z Chlebowej Chaty, wyśmienitym torcie, kanapkach i kołaczu wszyscy zgromadzeni mogli wspólnie wspominać minione lata, oglądać wystawę i podziwiać rękodzieło Ewy Lazar.

Wiślańskie Centrum Kultury składa serdeczne podziękowanie dla sponsorów wernisażu: Firmy "Dana" i Cukierni "Wiślanka".

Wystawę w Galeryjce Wiślańskiego Centrum Kultury oglądać można do 20 marca w godzinach otwarcia Wiślańskiego Centrum Kultury.

Ewa Lazar
Urodziła się w Wiśle. Maluje na szkle, zdobi użytkowe szkło i porcelanę. Sama tworzy misterne wzory kwiatowe. Prowadzi warsztaty z dziećmi i dorosłymi, którym zaszczepia chęć tworzenia pięknych przedmiotów różnymi technikami plastycznymi. Jest członkiem Stowarzyszenia „Grupa Twórców Wiślanie”. Posiada certyfikat „Beskidzki Produkt na 5". W minionych latach prace Ewy Lazar znajdowały uznanie w oczach jury różnych konkursów, nie tylko plastycznych, m.in. znalazła się w gronie laureatek konkursu na hasło reklamujące Wisłę. Otrzymała także wyróżnienie w konkursie „Mój dom”, zajęła 3. miejsce w konkursie „Najpiękniejsza Wielkanocna Pisanka”, 3. miejsce w konkursie na najpiękniejszą bombkę, a także była laureatką konkursów na „Najpiękniejsze Wieńce Dożynkowe” w miejscowościach Radziechowy-Wieprz i Bestwina. W 2017 roku Ewie Lazar została przyznana statuetka „Trzy Smreki” oraz Nagroda Miasta Wisły w Dziedzinie Kultury i Sztuki. Prace Ewy Lazar można podziwiać na wielu wystawach w kraju, a także podczas jarmarku regionalnego, który odbywa się podczas Tygodnia Kultury Beskidzkiej. Jej dzieła docierają także za granicę, m.in. do Czech. W 2016 roku wykonane przez Ewę Lazar bombka świąteczna oraz pisanka wielkanocna trafiły w ręce prezydenta Polski. Przygotowała również wspaniałe pisanki wielkanocne z okazji obchodzonego w 2017 roku jubileuszu 500-lecia Reformacji oraz specjalną pisankę z jajka strusia z elementami reformacyjnymi, czyli z Różą Lutra. Ewa Lazar od wielu lat aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym Wisły, promując najwyższe wartości sztuki regionalnej. Bardzo chętnie udziela się w działaniach instytucji miejskich oraz czynnie uczestniczy w życiu wiślańskich szkół i przedszkoli, stale z nimi współpracując, również poza Wisłą. 


Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez

Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2019
Polityka prywatności i cookies
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego
//widget pogodowy