Miasto Wisła - oficjalna strona

Utrudnienia drogowe

13.08.2019

Utrudnienia drogowe obecnie występujące na drogach na terenie Miasta Wisła.


Droga wojewódzka DW 941 (wjazd od strony Ustronia)

Prace podzielone są na okresy czasowe:
- sezon zimowym (XI do III) oraz w czasie Tygodnia Kultury Beskidzkiej (27 lipca - 4 sierpnia) pełna przejezdność w obu kierunkach; 
- okres wiosna/lato/jesień (IV-X) przejazd obywa się poszczególnymi odcinkami po jednym pasie na zasadzie wahadła sterowanego przez światła lub osoby kierujące ruchem.

Obecnie występują następujące ograniczenia w ruchu pojazdów na remontowanej drodze:

  • wyłączenie jednego pasa ruchu od km 0+020 (rejon przejazdu kolejowego na końcu obwodnicy Ustronia) do km 1+100 (przejazd kolejowy przy stacji Wisła Obłaziec)
  • od 19 sierpnia br. wyłączenie jednego pasa i wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na odcinku od skrzyżowania z ul. Jana Sztwiertni do ronda Wisła Oaza, objazd będzie się odbywał przez ul.M.Konopnickiej od kierunku ronda do ul. Olimpijskiej. 

Aktualny czas, w zależności od kierunku jazdy, został podany na mapkach poniżej:

*W porach przejazdów pociągów do/z Wisły należy spodziewać się utrudnień w płynnym ruchu na remontowanym odcinku. Większe utrudnienia występują w sytuacji zdarzeń drogowych (wypadki, kolizje) lub gdy kierowcy wjeżdżają na remontowanym odcinku na czerwonym świetle.

Planując podróż do Wisły zachęcamy do korzystania z połączeń kolejowych. Aktualny rozkład jazdy pociągów znajduje się na stroniem http://rozklad.pkp.pl/ 

Połączenia kolejowe m.in. Białystok, Częstochowa, Gliwice, Katowice, Warszawa. 

 

Obraz z kamer on-line:

 Wisła Obłaziec skrzyżowanie Jawornik (w przypadku mgły obraz nieczytelny)

Wisła rondo na Oazie

Skrzyżowanie Ustroń Polana

Więcej informacji na temat remontu drogi na https://przebudowadrogiwojewodzkiej941-wisla.pl/

 


Droga powiatowa 2675 S – ul. Czarne w Wiśle

 

Na odcinku 2,9km – etap I – od obrębu skrzyżowania z drogą wojewódzką DW 942 (na odc. ok. 1,4 km) na czas wykonywania robót na obiekcie mostowym na rzece Wisła od dnia 24 czerwca 2019r. wdrożono tymczasową organizację ruchu polegającą na wyłączeniu z ruchu odcinka ul. Czarne od skrzyżowania z drogą wojewódzką 942 za obiekt mostowy na rzece Wisła (z wyjątkiem dojazdu do posesji), tzn. że zapewniono dojazd do posesji znajdujących się na odcinku od drogi wojewódzkiej DW 942 do siedziby PGL LP Nadleśnictwo Wisła przy ul. Czarne 6.

Na czas zamknięcia odcinka ulicy Czarne w Wiśle (obiekt mostowy) wyznaczono objazd do doliny Wisła Czarne (w obu kierunkach): drogą wojewódzką DW942 - ul. Wyzwolenia, drogą wojewódzką DW941 - ul. 1 Maja, Kopydło, Głębce, przez przełęcz Kubalonkę i ul. Zameczek.
Natomiast w ciągu przebudowywanego odcinka drogi będą sukcesywnie wprowadzane poszczególne etapy tymczasowej organizacji ruchu, gdzie ruch pojazdów odbywać się będzie wahadłowo i sterowany będzie za pomocą sygnalizacji świetlnej.


Przewidywany okres zamknięcia obiektu mostowego – ok. 4 miesiące. Dokładna data uzależniona będzie od rzeczywistego postępu robót.

 

Banery do pobrania:

 

 

 

 


Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez

Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2019
Polityka prywatności i cookies
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego
//widget pogodowy