Miasto Wisła - oficjalna strona

Umowa podpisana, będą baseny w Wiśle

1.12.2017

30 listopada 2017 roku zapisze się grubymi zgłoskami w historii Wisły. Właśnie tego dnia prezes Baseny Wisła Sp. z o. o.  Jakub Stasiewicz i dyrektor regionalny ds. inwestycji firmy Moris Polska Tomasz Chmiel podpisali umowę na realizację zadania pn. „W systemie zaprojektuj i wybuduj - Inteligentne Baseny - rewitalizacja parku kąpielowego w Wiśle”.

Oznacza to, że modernizacja basenu wiślańskiego może się już formalnie zacząć. - Cieszę się, że udało nam się rozpocząć współpracę i nowy etap dla miasta Wisła. Ja ze swej strony odpowiadam tylko za koordynację wszelkich procesów, natomiast prawdziwym ojcem tego sukcesu jest Pan Tomasz Bujok, burmistrz Wisły. Uważam, że Wisła jako miasto turystyczne musi mieć nowoczesny basen i na niego zasługuje. Jestem przekonany, że będzie to obiekt na miarę potrzeb miejscowości  – powiedział na początku spotkania prezes Baseny Wisła Sp. z o. o., przekazując głos gospodarzowi naszego miasta.

- Po trzyletnich staraniach doszło do momentu, w którym podpisujemy umowę z wykonawcą i tak naprawdę dopinamy kolejny etap tej inwestycji. Mam nadzieję, że realizacja zadania będzie przebiegała tak samo sprawnie, jak proces jej przygotowania. Przez ostatni rok dość intensywnie dopinaliśmy najważniejsze kwestie, by ta inwestycja mogła być realizowana. Teraz wszyscy będziemy spoglądać w kierunku wykonawcy, firmy Moris Polska, którą też trochę poznaliśmy, co daje nadzieję na to, że ta współpraca będzie merytoryczna i owocna, czego wszyscy sobie życzymy – powiedział Tomasz Bujok.

Burmistrz Wisły zwrócił uwagę, jak ważna to inwestycja dla miasta. - Temat basenów był omawiany przez wiele, wiele lat. Wisła to miejscowość turystyczna, która w sezonie letnim praktycznie podwaja swoją populację. Przyjeżdża do nas mnóstwo gości i takiego obiektu na pewno nam brakowało. To też kolejny punkt realizacji programu wyborczego naszego komitetu „Wiślanie”. Dzięki współpracy wielu osób i instytucji, począwszy od Pana Łukasza Szeligi z zarządu PZSN Start, Rady Miasta Wisła i prezesa spółki Baseny Wisła Pana Jakuba Stasiewicza, już niebawem będziemy się mogli cieszyć z finału tej inwestycji – powiedział gospodarz Perły Beskidów.

Termin oddania gotowego obiektu inwestorowi przez wykonawcę określono na 14 miesięcy od dnia podpisania umowy. - Każda inwestycja jest wyzwaniem, bo wiąże się z pewnym ryzykiem i problemami, które staramy się na bieżąco rozwiązywać. Jako firma mamy jednak doświadczenie w prowadzeniu tego typu inwestycji i mamy nadzieję, że spokojnie sobie z tym zadaniem poradzimy – zapewnia Tomasz Chmiel z firmy Moris Polska. - Chcę by ta inwestycja była rzetelnie zrealizowana i mogła służyć mieszkańcom i turystom przez wiele lat, dlatego nie mówimy już o kilku miesiącach, ale o wspomnianych czternastu miesiącach – dodał burmistrz Tomasz Bujok.

Nowe kąpielisko ma być dużą atrakcją dla mieszkańców i gości odwiedzających Wisłę w sezonie letnim. Mariusz Sługocki z Pracowni Architektury JAMS, która przy współpracy z wykonawcą projektowała obiek, zdradził szczegóły na temat tego, co po modernizacji znajdzie się na terenie basenu. - Musimy zachować oryginalny wygląd tego miejsca, ze względu na jego zabytkowy charakter i wartości kulturalne, dlatego pozostanie basen o wielkości 50 na 50 metrów z trzema różnymi poziomami głębokości wody. Zostanie również uszanowany budynek zasadniczy, który jest obecnie w fatalnym stanie, ale razem z konserwatorem zadbamy o to, by przywrócić jego blask. Natomiast dużą atrakcją będzie nowy budynek z dużą strefą kina letniego i strefą usługową – mówi architekt.

Wszystko wskazuje na to, że w sezonie letnim 2019 Wisła znów będzie mogła zaprosić swoich mieszkańców i turystów do wypoczynku na kąpielisku. Zmodernizowany basen z pewnością podniesie atrakcyjność turystyczną beskidzkiej miejscowości.


Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez

Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2017
Polityka prywatności i cookies
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego