Udany weekend skoczków

14.12.2020

Weekend okazała się bardzo szczęśliwy dla naszego zawodnika WSS Wisła Piotra Żyły i kolegów z reprezntacji.

Mistrzostwach Świata w lotach narciarskich, które rozegrano w dniach 10-12 grudnia w słoweńskiej Planicy. Na siódmej pozycji zawody ukończył Piotr Żyła. To najlepszy start zawodnika WSS Wisła w indywidualnym konkursie mistrzostw globu w skokach na 'mamucie'. W punktacji poszczególnych serii Żyła plasował się odpowiednio na ósmym, szóstym i dwukrotnie na siódmym miejscu.

Konkurs drużynowy zakończył zmagania najlepszych skoczków narciarskich w Mistrzostwach Świata w lotach narciarskich, których gospodarzem była słoweńska Planica. Reprezentacja Polski w składzie: Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Kamil Stoch i Dawid Kubacki stanęła na podium w konkursie drużynowym i po raz drugi w historii wywalczyła brązowy medal. Trzeci raz z rzędu drużynowymi mistrzami świata w lotach narciarskich zostali Norwegowie, natomiast tytuł wicemistrzowski zdobyła drużyna Niemiec.

Nasi skoczkowie po raz kolejny zapisali się w historii Mistrzostw Świata w lotach narciarskich i drugi raz z rzędu stanęli na naniższym stopniu podium w Mistrzostwach Świata w lotach narciarskich. Walkę o brązowy medal w drużynie Michała Doleżala rozpoczął Piotr Żyła, który tego dnia lądował na 226 oraz 234 metrze. Jako drugi w ekipie biało-czerwonych skakał Andrzej Stękała, który lotami na 228 oraz 229 metr dwukrotnie wygrywał rywalizację w drugiej grupie zawodników. Trzci w kolejności skoki oddawał Kamil Stoch (205,5 i 224 m), a rywalizację zakończył Dawid Kubacki (211 i 209 m).

Dwóch zawodników WSS Wisła wzięło udział w weekendowych zawodach FIS Cup w Kanderstegu. W sobotnim konkursie najlepiej z biało-czerwonych spisał się Kacper Juroszek, który po skokach na odległość 93 oraz 88,5 metra zajął 18. miejsce. Jego klubowy kolega Arkadiusz Jojko zajął 26.  (91 i 90 m).  W drugim dniu rywalizacji  kolejne punkty zdobył Kacper Juroszek 24. (91,5 i 90,5 m).