Miasto Wisła - oficjalna strona

Starty wiślan: sukces Tomka Pilcha, Wiktora Szozdy, Natalii Bury i Marcina Czyża

12.02.2018

Dużo dzieje się w sporcie. Zima pozwala na rozgrywanie wielu konkurencji, więc śpieszymy z przekazaniem najświeższych informacji o sukcesach naszych zawodników. 

10 lutego koszykarska reprezentacja Polski kobiet wygrała swój pierwszy mecz w eliminacjach do Mistrzostw Europy 2019. W rozegranym w Tallinie spotkaniu podopieczne Arkadiusza Rasina pokonały Estonię 87:68. Wychowanka ISSiR Start Wisła Magdalena Szajtauer co prawda punktów nie zdobyła, ale za to zebrała 4 piłki, a także zanotowała asystę i blok.


W dniach 10-11 lutego w amerykańskim Iron Mountain rozegrano zawody Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich. Aleksander Zniszczoł w pierwszym konkursie był 32., a wygrał Norweg Marius Lindvik. W drugim konkursie skoczek WSS Wisła zajął 17. miejsce, natomiast zwycięzcą zawodów został reprezentant Norwegii Halvor Egner Granerud.


W dniach 10-11 lutego Tomasz Pilch z WSS Wisła dwukrotnie wygrał zawody FIS Cup w skokach narciarskich, które odbyły się w niemieckiej miejscowości Rastbüchl. Bartosz Czyż zajmował 13. i 17. miejsce, a Kacper Juroszek kończył zmagania na 38. i 26. pozycji.


W dniach 10-11 lutego w Zakopanem rozegrano zawody XIV edycji Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich "Szukamy Następców Mistrza" – LOTOS Cup 2018 w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. W gronie zwycięzców pierwszego konkursu skoków znalazł się zawodnik WSS Wisła Wiktor Szozda (Junior E - HS38). Jego koledzy klubowi Nicole Konderla (Juniorki - HS72), Arkadiusz Jojko (Junior C - HS72) i Mikołaj Wantulok (Junior E - HS38) stanęli na najniższym stopniu podium. Dzień później, 11 lutego, swój wynik z poprzedniego dnia powtórzył Wiktor Szozda, który wygrał rywalizację skoczków w kategorii Junior E (HS38). Niestety było to jedyne podium wywalczone przez naszych zawodników tego dnia. Z kolei w kombinacji norweskiej rywalizowano po raz pierwszy w tym sezonie. Z grona zawodników WSS Wisła najlepiej zaprezentował się Jakub Cieślar, który zajął 2. miejsce w najmłodszej grupie wiekowej (Junior E - HS38/bieg 2,5 km).


W dniach 10-11 lutego w Ptaszkowej rozegrano drugą edycję zawodów Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich "Bieg na Igrzyska". W pierwszym dniu zmagań rywalizowano techniką klasyczną, a wśród konkurujących o medale nie mogło zabraknąć zawodników sekcji biegów narciarskich WSS Wisła. W rywalizacji dziewcząt wśród Juniorek A (5 km) 6. lokatę zajęła Natalia Bury, natomiast w grupie Juniorek C (3,4 km) 22. była Aleksandra Raszka, a 33. Magdalena Pilch. W zmaganiach chłopców w kategorii Junior C (3,4 km) 14. lokatę wywalczył Gabriel Boś, a 29. był Łukasz Cieślar, z kolei w grupie Junior D (2,5 km) 12. miejsce zajął Tomasz Wąsowicz, a 17. Dawid Pilch. W drugim dniu rywalizowano w biegach techniką dowolną. Duży sukces odniosła Natalia Bury, która stanęła na najniższym stopniu podium w kategorii Juniorek A (10 km). Wśród Juniorek C (5 km) 24. był Aleksandra Raszka, a 33. Magdalena Pilch. Z kolei w zmaganiach chłopców w grupie Junior C (5 km) 16. był Gabriel Boś, a 26. Łukasz Cieślar, natomiast w kategorii Junior D (3,4 km) 13. miejsce zajął Tomasz Wąsowicz, a 15. Dawid Pilch.


Udany występ zanotował Marcin Czyż z Wisły w III rundzie Pucharu Zakopanego w narciarstwie alpejskim, która odbyła się 10 lutego na terenie Ośrodka Narciarskiego "Harenda". Nasz zawodnik triumfował w najmłodszej grupie wiekowej mężczyzn.


10 lutego w okolicach Schroniska na Hali Miziowej w Korbielowie odbył się XVIII Puchar Pilska w narciarstwie wysokogórskim, zaliczany do klasyfikacji Pucharu Europy Środkowej w skialpiniźmie. Piotr Andrzejewski z Wisły i Rafał Kuzieł z Krakowa uplasowali się na 37. miejscu.


10 lutego na skoczniach narciarskich w centrum Wisły rozegrano zawody w skokach narciarskich żaków, organizowane przez Czechów. W grupie 9-10 lat zwyciężył Hynek Dostalik z Ski Klub Harrachov, 2. miejsce zajął reprezentant WSS Wisła Jan Krużołek, a 3. jego klubowy kolega Tomasz Samiec. W kategorii 11-12 lat wygrał Daniel Škarka (TJ Rožnov pod Radhoštěm), 2. był Jakub Šusta (SK Ještěd Liberec), a 3. Tomáš Hanák (TJ Rožnov pod Radhoštěm).


Michał Czyż z UKS Wisła zajął 6. miejsce w pchnięciu kulą (6kg) podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych, które odbyły się w dniach 9-11 lutego w Toruniu.


Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez

Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2019
Polityka prywatności i cookies
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego