Starty wiślan: punkty Adama Cieślara w PŚ

29.02.2016

Oto wyniki, jakie osiągali w ostatnim czasie wiślańscy sportowcy.

Reprezentacja Polski w składzie: Joanna Szwab (KS Chochołów), Łukasz Podżorski (WSS Wisła), Kinga Rajda (SS-R LZS Sokół Szczyrk) i Przemysław Kantyka (LKS Klimczok Bystra) zajęła 11. miejsce w konkursie drużyn mieszanych w skokach narciarskich, który rozegrano 24 lutego w rumuńskiej miejscowości Râşnov w ramach Mistrzostw Świata Juniorów w narciarstwie klasycznym. Zwyciężyła reprezentacja Słowenii. Zaraz potem rozegrano konkurs drużynowy panów, w którym reprezentacja Polski w składzie: Łukasz Podżorski (WSS Wisła), Krzysztof Leja (AZS Zakopane), Dominik Kastelik (SS-R LZS Sokół Szczyrk) i Przemysław Kantyka (LKS Klimczok Bystra) wywalczyła 7. lokatę, tracąc do zwycięskiej ekipy Niemiec ponad sto punktów.

26 lutego na stoku Stożka w Wiśle odbyła się kolejna edycja Pucharu Stożka w narciarstwie alpejskim, będąca zarazem eliminacją Mistrzostw Polski Amatorów PZN w slalomie gigancie. W poszczególnych kategoriach wiekowych triumfowali: Magdalena Blaszke-Kasperska z Zabrza, Monika Szafran-Rasiewicz z Józefosława, ex-equo Alicja Pilch z Wisły i Aleksandra Libera-Cichy z Istebnej, Jadwiga Gołda z Żywca, Krzysztof Kania z Ustronia, Bartłomiej Ptak z Zakopanego, Krzysztof Wsół z Wrocławia, Tadeusz Bąk z Bierunia oraz Marian Soboński z Gliwic. Na podium w kategorii mężczyzn w wieku 18-35 lat znalazła się także Borys Madejczyk z Wisły, który był 3.

Piotr Żyła nie zdobył punktów w konkursach Pucharu Świata w kazachskich Ałmatach. Zawodnik WSS Wisła zajmował 48. i 39. miejsca. Dwukrotnie triumfował Słoweniec Peter Prevc, który zapewnił sobie triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2015/16.

39 Piotr Żyła Polska 117,9 pkt. 126,5 m

Aleksander Zniszczoł (WSS Wisła) zajął 17. miejsce w jednoseryjnym konkursie Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich, który odbył się 27 lutego w niemieckim Brotterode. Zwyciężył Bartłomiej Kłusek (LKS Klimczok Bystra). Dzień później zawody odwołano.

Austriak Bernhard Gruber wygrał zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej we włoskim Val di Fiemme, rozegrano 27 lutego. Na 19. pozycji uplasował się Adam Cieślar (WSS Wisła) z Istebnej i jak na razie był najlepszy start naszego dwuboisty w historii jego indywidualnych startów w PŚ. Dzień później Adam jeszcze się poprawił i zajął 18. miejsce, poprawiając swoje osiągnięcie. Wygrał Norweg Magnus Krog.
Wyniki - 1 skok - skocznia HS-134 (K-127) / bieg na 10 km
1. Bernhard Gruber (Austria) - skok (2) - 137,1 pkt. / bieg (4) - 30.59,7
2. Eric Frenzel (Niemcy) - 0.37,5 straty - skok (1) - 142,3 pkt. (133,5 m) / bieg (19) - 31.37,2
3. Joergen Graabak (Norwegia) - 0.46,0 straty - skok (14) - 120,2 pkt. (120,5 m) / bieg (1) - 30.17,7
19. Adam Cieślar (Polska) - 2.51,9 straty - skok (30) - 105,9 pkt. (114,5 m) / bieg (16) - 31.25,6
1. Magnus Krog (Norwegia) - skok (5) - 100,2 pkt. (113,5 m) / bieg (6) - 30.29,5
3. Fabian Riessle (Niemcy) - 0.18,4 straty - skok (14) - 91,1 pkt. (106,5 m) / bieg (2) - 30.10,9