Starty wiślan: Piotr Żyła wicemistrzem Polski!!!

29.10.2018

Prezentację wyników osiągniętych przez wiślańskich sportowców zaczynamy od sukcesu Piotra Żyły w mistrzostwach Polski.

27 października na Wielkiej Krokwi w Zakopanem rozegrane zostały Mistrzostw Polski Seniorów w skokach narciarskich. Byliśmy świadkami wspaniałej walki o medale krajowego czempionatu i oglądaliśmy dalekie skoki w wykonaniu reprezentantów Polski. Tego dnia zdecydowanie najlepszy okazał się Dawid Kubacki (TS Wisła Zakopane), który w pięknym stylu wywalczył tytuł mistrza Polski. Srebrny medal zdobył Piotr Żyła (WSS Wisła), a podium uzupełnił Kamil Stoch (Eve-nement Zakopane).
Na starcie zobaczyliśmy 37 reprezentantów Polski, którzy tym samym zakończyli długi sezon letni. Po złoto sięgnął Dawid Kubacki, który oddał dwa najlepsze skoki w konkursie. 28-latek w pierwszej serii uzyskał 135,5 metra, natomiast w rundzie finałowej wylądował jeszcze o metr dalej (nota 320,6 pkt.). Tytuł wicemistrza Polski wywalczył Piotr Żyła, który oddał skoki na odległość 133 oraz 136,5 metra (nota 314,1 pkt.). Brązowym medalistą Mistrzostw Polski Seniorów został Kamil Stoch, który w pierwszej serii wylądował na 130 metrze, natomiast w finale uzyskał 134,5 metra (nota 305,6 pkt.).

36 Miłosz Krzempek WSS Wisła 22,3 pkt.   81,0 m

27 paździertnika w Bystrej odbył się 5. Bieg o Złotą Szyszkę (dystans 15 km). W kategorii K-20 miejsce na najniższym stopniu podium wywalczyła Anna Barczuk z Wisły, która w klasyfikacji generalnej biegu była 122., a spośród wszystkich startujących pań jako 18. minęła linię mety. W biegu startowała także Anna Procner z Wisły, która zajęła w kategorii K-30 miejsce numer 29 (272. lokata w klasyfikacji generalnej i 63. wśród kobiet).

24 października w Strumieniu odbył się finał powiatowy Drużynowych Zawodów Szachowych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Igrzysk Dzieci. W rywalizacji młodzieży (rocznik 2003-2005) reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 zajęła 5. miejsce, natomiast w zmaganiach dzieci (rocznik 2006 i młodsi) drużyna z "Jedynki" uplasowała się na 9. pozycji.

23 października w Ćwiklicach odbył się finał rejonowy Sztafetowych Biegów Przełajowych w ramach Licealiady, Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Igrzysk Dzieci. Udanie w zawodach zaprezentowała się drużyna dziewcząt ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wiśle Centrum, która triumfowała w rywalizacji w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

21 października w Częstochowie odbyły się czwarte i zarazem ostatnie zawody w kolarstwie górskim z cyklu Częstochowskie MTB. W imprezie wziął udział Roman Wolski z Wisły, który był 16. na dystansie Hard.