Starty wiślan: Mistrzostwa Europy w skacie zakończone

16.10.2017

W minionych dniach znów sporo się działo na arenach sportowych w Wiśle i nie tylko. Oto przegląd wyników:

14 października w Wiśle zakończyły się Mistrzostwa Europy w skacie. Zawody zdominowali zawodnicy z Niemiec. W kategorii Open tytuł mistrzowski wywalczył Deni Lazicic. Pozostałe miejsca na podium zajęli Dominique Deurer oraz Ari Burgers. W pozostałych kategoriach zwyciężyli Niemka Marianne Müller (kobiety), Duńczyk Hans Lund (weterani) i Niemiec Erik Dielau (juniorzy). W rywalizacji mikstów triumfowali Marianne Müller i Jürgen Engler, a w klasyfikacji drużynowej Niemcy. Ponadto rozegrano dwa turnieju towarzyszące. W turnieju o nagrodę Hotelu Gołębiewski najlepszy okazał się Krystian Brynza (LZS Kujawy), natomiast w turnieju o Wielką Nagrodę Wisły 1. miejsce zajął Niemiec Wynands Reinhold.

14 października w Złotym Potoku odbyły się finałowe zawody Pucharu Polski w Dogtrekkingu. Świetnie podczas tych zawodów spisali się Irena Piotrowska i Jakub Glajcar z Wisły, którzy wygrali rywalizację na długim dystansie. W klasyfikacji końcowej Pucharu Polski Jakub Glajcar triumfował w kategorii mężczyzn, a Irena Piotrowska była 2. w gronie kobiet.

W dniach 14-15 października odbył się cykl ekstremalnych biegów górskich Łemkowyna Ultra Trail, podczas których zawodnicy rywalizowali na kilku dystansach od 30 do 150 kilometrów. Łukasz Adamik z Wisły był 11. w biegu na dystansie 70 km.

15 października w Wiśle rozegrano kolarskie zawody MTB w jeździe indywidualnej na czas pod górę Hotel Podium Uphill Stożek 2017. Najlepszy czas zawodów wykręcił Adrian Brzózka z Ustronia, który wyprzedził Czecha Davida Jůnę oraz Dawida Śliwińskiego z Gliwic. W gronie kobiet najlepsza okazała się Małgorzata Kustra-Kapol z Jastrzębia-Zdroju. W poszczególnych kategoriach wiekowych triumfowali: Małgorzata Kustra-Kapol, Piotr Śliwiński, Mateusz Grabis z Sarnowa, Patryk Mitręga z Brennej, Tomasz Niedziela z Bielska-Białej oraz Jacek Brzózka z Ustronia.