Starty wiślan

15.02.2016

Oto wyniki zawodów z udziałem wiślańskich sportowców.

Adam Cieślar (WSS Wisła) zajął 37. miejsce w zawodach Pucharu Świata w kombinacji norweskiej, rozegranych 9 lutego w norweskim Trondheim. Drugi z naszych zawodników Paweł Słowiok z Wisły odpadł w kwalifikacyjnym konkursie skoków, zajmując w nim 53. miejsce.
Wyniki:
1 skok - skocznia HS-140 (K-125) / bieg na 10 km
1. Joergen Graabak (Norwegia) - skok (8) - 117,9 pkt. (123,0 m) / bieg (2) - 23.22,2
2. Eric Frenzel (Niemcy) - 0.05,1 straty - skok (7) - 119,8 pkt. (124,0 m) / bieg (6) - 23.34,3
3. Jarl Magnus Ribber (Norwegia) - 0.19,7 straty - skok (1) - 134,0 pkt. (131,5 m) / bieg (26) - 24.45,9
37. Adam Cieślar (Polska) - 3.29,0 straty - skok (36) - 92,7 pkt. (111,0 m) / bieg (35) - 25.10,2
Dzień później, 10 lutego, zawody wygrał reprezentant Niemiec Eric Frenzel, a Adam i Paweł zajmowali odpowiednio 24. i 48. lokatę.
Wyniki:
1. Eric Frenzel (Niemcy) - skok (2) - 130,5 pkt. (134,0 m) / bieg (17) - 24.01,5
2. Akito Watabe (Japonia) - 0.15,9 straty - skok (1) - 137,2 pkt. (137,5 m) / bieg (33) - 24.44,4
3. Joergen Graabak (Norwegia) - 0.57,8 straty - skok (11) - 110,8 pkt. (123,5 m) / bieg (11) - 23.40,3
48. Paweł Słowiok (Polska) - 6.42,6 straty - skok (50) - 62,8 pkt. (100,5 m) / bieg (48) - 26.13,1

Piotr Żyła zdobył pierwsze w tym roku kalendarzowym punkty Pucharu Świata. W rozegranym 12 lutego w norweskim Vikersund konkursie lotów narciarskich zawodnik WSS Wisła zajął 18. miejsce. Zwyciężył reprezentant Słowenii Robert Kranjec.
Wyniki - skocznia HS-225 (K-200)

1 Robert Kranjec Słowenia 432,8 pkt. 236,0 i 239,5 m
2 Kenneth Gangnes Norwegia 428,4 pkt. 234,5 i 235,0 m
3 Noriaki Kasai Japonia 418,5 pkt. 231,5 i 230,0 m
18 Piotr Żyła Polska 319,4 pkt. 200,0 i 190,5 m

W sobotnim konkursie, 13 lutego, wiślanin zakończył rywalizację na 34. pozycji. Triumfował Słoweniec Peter Prevc.

1 Peter Prevc Słowenia 457,6 pkt. 238,5 i 230,0 m
2 Johann Andre Forfang Norwegia 439,4 pkt. 229,0 i 222,0 m
3 Robert Kranjec Słowenia 429,5 pkt. 219,5 i 226,5 m
34 Piotr Żyła Polska 122,2 pkt. 165,0 m

Z kolei w ostatnim dniu zmagań na norweskim "mamucie" Piotr Żyła po skokach na odległość 216 i 228 metrów zajął 12 miejsce. Zwyciężył lider klasyfikacji generalnej PŚ Słoweniec Peter Prevc.
Wyniki:  - skocznia HS-225 (K-200)

1 Peter Prevc Słowenia 469,0 pkt. 237,0 i 249,0 m
2 Stefan Kraft Austria 461,6 pkt. 238,0 i 231,0 m
3 Andreas Stjernen Norwegia 459,7 pkt. 249,0 i 231,0 m
12 Piotr Żyła Polska 408,7 pkt. 216,0 i 228,0 m

10 lutego Adam Chrapek z Wisły (AZS AWF Katowice) zajął 7. miejsce w slalomie mężczyzn, rozegranym 10 lutego w ramach zawodów FIS Citizen w narciarstwie alpejskim, które odbyły się w niemieckim Lenggries. Dzień później, 11 lutego, nasz alpejczyk nie ukończył rywalizacji, wypadając z trasy.

Żadnemu zawodnikowi WSS Wisła nie udało się zdobyć punktów w konkursie Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich, rozegranym 13 lutego w Zakopanem. Tomasz Byrt zajął 32. miejsce, Łukasz Podżorski był 43., a Aleksander Zniszczoł 51. Zwyciężył Austriak Ulrich Wohlgenannt. 14 lutego lepiej poszło tylko Łukaszowi Podżorskiemu, który wywalczył 11. miejsce. Pozostali dwaj zawodnicy WSS Wisła: Aleksander Zniszczoł (57. miejsce) i Tomasz Byrt (DSQ) nie zdołali wywalczyć awansu do serii finałowej. Ponownie wygrał Ulrich Wohlgenannt.

Natalia Bury zajęła 4., a Małgorzata Niemiec (obie WSS Wisła) 23. miejsce w biegu Juniorek B na dystansie 4,8 km techniką dowolną podczas zawodów Puchar Grupy Azoty - Narodowy Program Rozwoju Biegów Narciarskich "Bieg na Igrzyska", który rozgrywano na Polanie Jakuszyckiej 13 lutego. Dzień później, 14 lutego, Natalia Bury była 8., a Małgorzata Niemiec 21. w biegu Juniorek B na dystansie 5 km techniką klasyczną na dochodzenie.

Drużyna WSS Wisła triumfowała Halowym Turnieju Piłki Nożnej Żaków (rocznik 2005 i młodsi), który odbył się 13 lutego w Kończycach Wielkich. Nasz zespół w 7 meczach zdobył komplet 21 punktów, notując bilans bramek 29:1.

Wyniki za: sport.olza.pl