Miasto Wisła - oficjalna strona

Skolnity otworzył trasę rowerową!

9.07.2019

W niedzielą 7 lipca odbyło się otwarcie pierwszej familijnej trasy rowerowej na Skolnitym. Jak wspominał prezes stacji, kolej linowa od początku swojej działalności zamierzała otworzyć się latem na rowerzystów, jednak budowa profesjonalnych tras rowerowych stała się możliwa dopiero dzięki wejściu do Grupy Pingwina.

Pierwszą trasą jaką proponuje Skolnity Ski & Bike jest Zielony Zygzak liczący 4100 metrów długości. Zygzak to popularny w kolarstwie górskim single track czyli wąska dróżka dopasowana pod szerokość roweru. Trasa bierze swój początek na górnej stacji kolei linowej obok nowopowstałego placu zabaw, jest to trasa zjazdowa, na której start wyjeżdża się koleją z rowerem, albo podjeżdża drogą od Wisły Dziechcinki. Poprowadzona została przez las, posiada liczne zakręty z bandami, o średnim nachyleniu około 5%. Jest to trasa łagodna, rekomendowana początkującym kolarzom górskim, którzy chcą popracować nad techniką i kondycją.

Z okazji jej otwarcia przewidziano darmowy wjazd z rowerem oraz można było przetestować rowery Merida. Promocja przyciągnęła całe rodziny. Małe dzieciaki szalały na nowopowstałym placu zabaw, oraz próbowały swoich sił na rowerkach biegowych Puky, a większe dzieci bawiły się jazdą razem z rodzicami na Zielonym Zygzaku. Trasa zebrała ogrom pozytywnych opinii. Podczas rozmowy z budowniczymi, Mateuszem Kataną i Marcinem Rybczyńskim z Southern Gravity Company usłyszeć można było o dalszych rowerowych planach inwestora. Póki co na Skolnitym przewidziane są jeszcze dwie trasy: niebieska - około 3 kilometrów długości - trudniejsza, dla średnio zaawansowanych, oraz czerwona dla zaawansowanych. Prezes stacji Janusz Tyszkowski opowiadał o wielu zmianach na lepsze, np. o powiększeniu parkingów pod kątem stacji narciarskiej, zmianie kąta natarcia drogi dojazdowej czy budowie karczmy na górnej stacji kolei.

Po godzinie 13.00 nastąpiło oficjalne przecięcie wstęgi. Honory czynił burmistrz miasta Wisła - Tomasz Bujok, prezes Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego Wisła - Zbigniew Wuwer oraz prezes stacji Janusz Tyszkowski. Ku zdziwieniu zgromadzonych pierwszą osobą, która przejechała Zielonego Zygzaka był burmistrz miasta! Gospodarz wykazał się ogromnym dystansem i poczuciem humoru ponieważ przejechał trasę w białej koszuli i butach od garnituru. 

- Serdecznie gratuluję konkretnych działań i efektów. Widać, że Skolnity zmienia się z dnia na dzień, staje się górą pełną atrakcji i wykorzystuje swój potencjał i zadba o to aby mieszkańcy i turyści się tutaj nie nudzili. Trzymam kciuki za dalszy rozwój - powiedział włodarz naszego miasta.

Nie obyło się bez konkursów z nagrodami, popcornu dla dzieci i voucherów zniżkowych na kolejne wizyty w Skolnity Ski & Bike. To był dobry dzień podczas którego nuda się nie udała!

Więcej zdjęć na https://www.facebook.com/pg/skolnity/photos/?tab=album&album_id=2372615596334402

Materiał wideo z otwarcia: https://www.facebook.com/skolnity/videos/473803193423230/ 

 


Kalendarz imprez

Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2019
Polityka prywatności i cookies
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego
//widget pogodowy