Miasto Wisła - oficjalna strona

Ścigali się na Pętli Beskidzkiej

6.07.2018

W dniach 30 czerwca - 1 lipca odbyła się w Wiśle 12. edycja wyścigu kolarskiego Pętla Beskidzka w ramach zawodów kolarstwa szosowego Road Maraton. Ta najważniejsza i jedna z najtrudniejszych edycji z cyklu zgromadziła na starcie 250 kolarzy z całej Polski, którzy rywalizowali ze sobą w aż 10 kategoriach wiekowych.

W pierwszym dniu odbył się klasyczny wyścig, gdzie do pokonania kolarze mieli jedną pętlę (86 km) lub dwie (168 km). Na krótszym dystansie wśród panów najszybsi okazali się Mateusz Zoń (czas: 2 godz. 42 min.) przed Amadeuszem Brachaczkiem i Jakubem Baszczyńskim. W kategorii kobiet zwyciężyła Angelika Grabiec, drugą pozycję zajęła Katarzyna Orłowska, a trzecią Agata Miękinia. Dystans dwóch okrążeń, po ekscytującym finiszu, najszybciej pokonał Damian Bartoszek (czas: 5 godz. 7 min.). Tuż za nim uplasował się Błażej Wojciechowski ze stratą ponad 5 minut, a na trzecim miejscu znalazł się Joachim Mikler. Pełne wyniki można znaleźć tutaj.

Drugiego dnia odbyła się jazda indywidualna na czas drogą leśną w dolinie Czarnej Wisełki, przez Stecówkę na Szarculę, o długości 6,5 km. Spośród zawodników najlepszym okazał się ponownie Damian Bartoszek z czasem 13 min. 26 sek. Drugie miejsce zajął Miłosz Ośko ze stratą 5 sekund, a trzecie Patrycjusz Urbanek (7 sekund straty). W kategorii kobiet zwyciężyła Agata Miękinia (czas: 17 min. 23 sek.) przed Dominiką Hanke i Izabelą Włosek. Wyniki czasówki

Impreza pod patronatem burmistrza Wisły Tomasza Bujoka została organizowana we współpracy z Referatem Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Wisła, fundatorem oryginalnego kompletu pucharów wykonanych ręcznie w kamieniu. 

Pętla Beskidzka to obecnie jeden z najważniejszych wyścigów kolarskich dla amatorów w Polsce. Nieoficjalnie jest traktowany jako górskie Mistrzostwa Polskie dla amatorów, które zostały zaplanowane na 2019 rok. Impreza łączy nie tylko rywalizację sportową z dużym wysiłkiem ale również prowadzi drogami niezwykle atrakcyjnymi turystycznie, malowniczą "Pętlą Beskidzką" przez Wisłę, Istebną, Milówkę, Węgierska Górkę, Radziechowy, Lipową, Buczkowice, Szczyrk i ponownie Wisłę.

Organizatorzy dziękują wszystkim jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych, policjantom z Komisariatu Policji w Wiśle, Straży Miejskiej z Wisły za pomoc w zabezpieczeniu trasy wyścigu, oraz Nadleśnictwu Wisła za udostępnienie dróg na przeprowadzenie imprezy.

Więcej zdjęć z imprezy można znaleźć TUTAJ:

 

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
PN WT ŚR CZ PT SB ND
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2019
Polityka prywatności i cookies
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego