Miasto Wisła - oficjalna strona

PŚ Wisła 2019: triumf Daniela Andre Tande!

24.11.2019

24 listopada na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle odbył się pierwszy w sezonie 2019/20 indywidualny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich. Przy dopingu fantastycznej wiślańskiej publiczności najlepiej skakało się Norwegowi Danielowi Andre Tande, który triumfował w zawodach i jako pierwszy przywdział w bieżącym cyklu żółty plastron lidera.

Skoczek ze Skandynawii osiągał odległości 127 i 129 m, za które otrzymał notę 241,4 pkt. Drugie miejsce nieoczekiwanie zajął reprezentant Słowenii Anze Lanisek z notą 225,6 pkt. za dwie równe próby na odległość 126 m. Na trzecim stopniu podium, ku uciesze biało-czerwonej publiczności, stanął Kamil Stoch. Polak za skoki na 118 i 126,5 m uzyskał 224,2 pkt.

Niestety zawodnicy z Wisły zajęli miejsca poza finałową “30”. Piotr Żyła, na którego liczyliśmy najbardziej, niestety zaliczył groźny upadek. Wiślanin zakrwawiony, poobijany i zdenerwowany opuszczał zeskok. Ostatecznie został sklasyfikowany na 35. pozycji. Paweł Wąsek był 39., a Aleksander Zniszczoł 44. Ze względu na silny i zmienny wiatr konkurs był dość loteryjny.

Po zawodach prezydent Andrzej Duda, który również kibicował skoczkom w Wiśle, wręczył odznaczenia państwowe. Otrzymali je Adam Małysz, Stefan Horngacher i Stefan Hula.

Organizatorzy po raz kolejny staneli na wysokości zadania i znakomicie przygotowali obiekt. Dzięki temu zawody mogły się bez przeszkód odbyć a kibice skoków, którzy w ten weekend odwiedzili nasze miasto, z pewnością na długo zapamietają ten czas.


Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez

Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2020
Polityka prywatności i cookies
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego
//widget pogodowy