Miasto Wisła - oficjalna strona

Polacy triumfują w Malince

14.07.2017

Morze biało-czerwonych flag, świetna atmosfera stworzona przez kibiców i zwycięstwo w konkursie drużynowym – czy cykl FIS Grand Prix w skokach narciarskich mógł się dla nas zacząć lepiej? Piotr Żyła, Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Maciej Kot postarali się o to, by widownia skoczni im. Adama Małysza w Wiśle Malince eksplodowała z radości.

Konkurs drużynowy stał na bardzo wysokim poziomie i dostarczył wielkich emocji, głównie ze względu na fantastyczne skoki Polaków i Norwegów. To te dwie reprezentacje walczyły do samego końca o wygraną w Wiśle. Ostatecznie to gospodarze wyszli z tej batalii zwycięsko. Polska uzyskała notę 994,7 pkt., Norwegia 982,5 pkt, a skład podium uzupełnili Niemcy z notą 951,9 pkt. Pełne wyniki dostępne są w pliku poniżej.

Nasi zawodnicy uzyskiwali następujące odległości: Piotr Żyła – 117 i 127 m, Kamil Stoch – 128 i 124,5 m, Dawid Kubacki – 130 i 133,5 m, Maciej Kot – 125,5 i 127 m. Nic więc dziwnego, że biało-czerwoni po konkursie tryskali humorem. – Dobre jakościowo skoki sprawiły, że zwyciężyliśmy. Kibice pewnie też są zadowoleni, bo to był emocjonujący konkurs. Walczyliśmy do końca i wygraliśmy. To duża satysfakcja zwyciężać przed własną publicznością. Byliśmy pewni, że jesteśmy dobrze przygotowani. Naszym głównym celem jest zima, a to jest tylko przystanek, ale oczywiście, wynik i dobre skoki cieszą , bo to nas utwierdza w przekonaniu, że idziemy dobrą drogą – powiedział Maciej Kot. – Zgadzam się z Maćkiem – dodał szybko z uśmiechem Piotr Żyła, gdy kolega przekazał mu mikrofon. W podobnym tonie wypowiadali się również Kamil Stoch i Dawid Kubacki. – Pogoda pozwoliła nam rozegrać całkiem fajny i emocjonujący konkurs. Ja ze swojej pracy na skoczni jestem zadowolony, z kolegów tak samo, więc ten dzień można bardzo pozytywnie podsumować – powiedział Dawid Kubacki, który indywidualnie osiągnął tego dnia najlepszy wynik.

Jutro konkurs indywidualny. Zapraszamy!


Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
PN WT ŚR CZ PT SB ND
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2018
Polityka prywatności i cookies
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego