Miasto Wisła - oficjalna strona

Nocne Wilki w Wiśle

30.10.2018

27 października w Wiśle odbyła się kolejna edycja przeprawowego rajdu off road Nocne Wilki z Titanium Winch. Od wczesnego popołudnia na placu Hoffa zaczęły meldować się pierwsze załogi, a w biurze rajdu czekała na nich ciepła herbatka oraz górlaski „kołocz” i chelb ze smalcem, serwowane przez Magdalenę Bujok, szefową toru off road „Pod Piramidą”.

W sumie na starcie stawiło się 26 załóg w trzech klasach Challenge, Extreme i UTV. Reszta zgłoszonych ekip z powodu awarii sprzętu nie wystartowała, ale część przyjechała pokibicować kolegom. Po badaniach technicznych i krótkiej odprawie załogi pojechały na tor off road Pod Piramidą, gdzie punktualnie o godzinie 18:00 nastąpił start rajdu.

Z powodu deszczu załogi walczyły 4 godziny w bardzo ciężkich warunkach. Było ślisko, a piloci biegali z linami od wyciągarek w błocie po kolana, by zdobyć jak najwięcej pieczątek. Były też ukręcone półosie, zmielone mosty, wyrwane drążki kierownicze i spalone silniki wyciągarek bo takie awarie to norma w tym sporcie. Pomimo zmęczenia wszyscy uśmiechnięci stawili się na ogłoszeniu wyników w Hotelu „Pod Gołębiem” i obiecali, że za rok przyjadą znowu, by zmierzyć się z ciemnością i błotem.

Oto wyniki rajdu:

- Klasa Challenge: 1. Marek Wysocki, Arkadiusz Dudek – Suzuki Samurai, 2. Kamil Szczepaniak, Wojciech Włoch – Suzuki Vitara V6, 3. Kinga Ryś, Mirosław Fojtuch – Nissan Patrol;

- Klasa Extreme: 1. Grzegorz Kotula, Marcin Dobrzański – Salutowóz, 2. Kamil Szopa, Henryk Szopa – Zmota, 3. Nikodem Grabowski, Adam Ziarko – Nissan Patrol;

- Klasa UTV: 1. Marcin Walica, Tomasz Przywara – CF MOTO 625, 2. Mariusz Malik, Maciej Malik – NB LUCK 800, 3. Jakub Popek, Maria Rodenko – Polaris RZR.

Puchar Fair Play trafił w ręce załogi Grzegorz Kotula, Marcin Dobrzański.


Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez

Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2019
Polityka prywatności i cookies
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego
//widget pogodowy