Centrum Informacji
Turystycznej
Wisła Plac Hoffa 3, kom. 791 400 485
tel. (33) 855 34 56
Przy okazji Inauguracji Pucharu Świata w skokach narciarskich, odbyły się również zawody dla najmłodszych skoczków. Do Wisły na kompleks skoczni w Centrum przyjechała międzynarodowa reprezentacja z Czech, Słowacji, Niemiec oraz krajowych klubów sportowych. W Międzynarodowych Zawodach w Skokach Narciarskich Dzieci i Młodzieży pod nazwą „Mini Puchar Świata” wzięło udział ponad 100 zawodniczek i zawodników. W poszczególnych kategoriach wiekowych najlepsi okazali się: Natalia Łupieżowiec (WSS Wisła), Julia Fender (LKS Klimczok Bystra), Tymoteusz Cienciała (WSS Wisła), Adam Pilch (WSS Wisła) oraz Wiktor Sosna (LKS Olimpia Goleszów).
Wyniki skrócone:
Dziewczęta - rocznik 2006-2009 (skocznia HS-24)
1 | Natalia Łupieżowiec | WSS Wisła | 214,0 pkt. | 20,0 i 20,0 m |
2 | Kira Kapustiková | KPSL Banská Bystrica | 202,0 pkt. | 18,5 i 19,0 m |
3 | Mila Twarok | WSV 1923 Bad Freienwalde | 194,6 pkt. | 18,5 i 18,5 m |
4 | Marta Ściborski | WSS Wisła | 189,0 pkt. | 18,0 i 17,0 m |
. | ... | ... | ... | ... |
6 | OIiwia Bury | WSS Wisła | 171,8 pkt. | 18,0 i 18,0 m |
7 | Agnieszka Ochodek | WSS Wisła | 165,1 pkt. | 16,0 i 16,0 m |
8 | Nikola Kiersnowska | WSS Wisła | 141,0 pkt. | 14,0 i 13,5 m |
Dziewczęta - rocznik 2010 i mlodsze (skocznia HS-13)
1 | Julia Fender | LKS Klimczok Bystra | 230,0 pkt. | 10,5 i 12,0 m |
2 | Zara Zelenčík | KPSL Banská Bystrica | 213,9 pkt. | 10,5 i 9,0 m |
3 | Adriana Mičulková | TJ Frenštát pod Radhoštěm | 174,5 pkt. | 7,5 i 7,5 m |
. | ... | ... | ... | ... |
5 | Wiktoria Kubas | WSS Wisła | 164,1 pkt. | 6,5 i 6,5 m |
7 | Paulina De Mulder | WSS Wisła | 100,1 pkt. | 1,5 i 1,5 m |
Chłopcy - rocznik 2008-2009 (skocznia HS-44)
1 | Tymoteusz Cienciała | WSS Wisła | 227,1 pkt. | 40,5 i 40,5 m |
2 | Tomasz Samiec | WSS Wisła | 222,0 pkt. | 40,0 i 40,0 m |
3 | Kacper Wantulok | WSS Wisła | 210,0 pkt. | 38,5 i 39,0 m |
. | ... | ... | ... | ... |
7 | Wiktor Brudny | LKS Olimpia Goleszów | 180,0 pkt. | 34,5 i 35,5 m |
9 | Adam Łupieżowiec | WSS Wisła | 158,8 pkt. | 32,0 i 33,5 m |
12 | Piotr Szczypka | LKS Olimpia Goleszów | 146,5 pkt. | 32,0 i 30,5 m |
13 | Kevin Kubień | WSS Wisła | 135,7 pkt. | 30,5 i 29,0 m |
15 | Artur Mikołajczak | WSS Wisła | 109,7 pkt. | 27,0 i 27,5 m |
17 | Piotr Paszkiewicz | WSS Wisła | 98,9 pkt. | 25,5 i 26,0 m |
18 | Jan Mechelewski | WSS Wisła | 98,8 pkt. | 25,5 i 25,0 m |
PK | Jan Borys | WSS Wisła | 147,1 pkt. | 32,0 i 31,5 m |
Chłopcy- rocznik 2010-2011 (skocznia HS-24)
1 | Adam Pilch | WSS Wisła | 236,3 pkt. | 22,5 i 21,0 m |
2 | Oliver Janda | TJ Frenštát pod Radhoštěm | 216,1 pkt. | 19,0 i 20,5 m |
3 | Rafał Luberda | KS Rutkow-ski | 214,6 pkt. | 19,5 i 20,0 m |
4 | Franciszek Rzeszótko | WSS Wisła | 213,3 pkt. | 19,0 i 19,5 m |
. | ... | ... | ... | ... |
6 | Jakub Nawrocki | WSS Wisła | 201,4 pkt. | 19,5 i 18,5 m |
8 | Paweł Pierzchała | WSS Wisła | 199,1 pkt. | 18,0 i 19,0 m |
9 | Michał Cieślar | WSS Wisła | 197,3 pkt. | 17,5 i 18,5 m |
11 | Konrad Klimnut | WSS Wisła | 188,9 pkt. | 19,0 i 19,0 m |
13 | Piotr Drobisz | WSS Wisła | 185,1 pkt. | 18,0 i 16,5 m |
15 | Wiktor Sosna | LKS Olimpia Goleszów | 171,9 pkt. | 17,0 i 18,5 m |
16 | Jan Małyjurek | WSS Wisła | 157,5 pkt. | 15,0 i 15,0 m |
22 | Dawid Urbaczka | WSS Wisła | 124,9 pkt. | 15,5 i 17,5 m |
PK | Tobiasz Jałowiczor | WSS Wisła | 144,8 pkt. | 16,0 i 15,0 m |
Chłopcy - rocznik 2012 i młodsi (skocznia HS-13)
1 | Wiktor Sosna | LKS Olimpia Goleszów | 234,6 pkt. | 11,5 i 11,5 m |
2 | Tadeusz Rzeszótko | WSS Wisła | 221,0 pkt. | 11,0 i 11,5 m |
3 | Grzegorz Grzanka | LKS Olimpia Goleszów | 216,9 pkt. | 11,5 i 10,5 m |
. | ... | ... | ... | ... |
5 | Artur Drobisz | WSS Wisła | 189,3 pkt. | 8,0 i 8,5 m |
6 | Piotr Puc | WSS Wisła | 185,7 pkt. | 8,0 i 8,0 m |
9 | Kevin Pilch | WSS Wisła | 166,8 pkt. | 7,0 i 7,0 m |
14 | Oliwier Michalczuk | WSS Wisła | 101,6 pkt. | 1,5 i 1,5 m |
PK | Piotr Zieliński | WSS Wisła | 136,4 pkt. | 4,5 i 5,0 m |
Wyniki szczegółowe zawodów w załączniku.