Miasto Wisła - oficjalna strona

Międzynarodowy projekt w Wiśle

30.10.2018

„Solution to pollution” to projekt sfinansowany z funduszy Programu Erasmus+, zrealizowany w okresie od 19 do 27 października przez sławkowską organizację pozarządową – Stowarzyszenie „Porozumienie Pokole”. W międzynarodowej wymianie wzięła udział młodzież z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie, a także młodzież z bułgarskiego stowarzyszenia Ecoworld Rhodopes i rumuńskiego Asociatia Green Evolution. W sumie w projekcie uczestniczyło 36 osób. Każda grupa narodowa składała się z 10 uczestników w wieku 16-18 lat i 2 liderów.

Na miejsce działań wymiany młodzieży została wybrana Wisła i Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy „Relaks”. Honorowy patronat nad projektem objął burmistrz Wisły Tomasz Bujok.

Głównym tematem projektu były kwestie ochrony środowiska i poprawy jakości życia. Celem „Solution to pollution” było podniesienie świadomości uczestników i odbiorców projektu w przedmiocie ekologii, ochrony środowiska oraz zdobycie praktycznej wiedzy i umiejętności w tym zakresie. W ramach przedsięwzięcia, uczestnicy wymienili się swoimi obserwacjami i doświadczeniami, a także poszukiwali rozwiązań, związanych ze zjawiskiem smogu i zanieczyszczeniem środowiska. Program był bardzo napięty, bogaty w różnorodne aktywności oraz realizowany w języku angielskim, przy wykorzystaniu metod edukacji pozaformalnej, takich jak: gry i zabawy integracyjne, sesje tematyczne, pracę w grupach międzynarodowych, dyskusje, tzw. burze mózgów, filmy i ewaluacje. W ramach działań uczestnicy projektu odwiedzili Katowice, gdzie zapoznali się z funkcjonowaniem stacji monitoringu jakości powietrza w Wojewódzkim Inspektoracie Ochrony Środowiska oraz spotkali się z ekspertem Zespołu Doradców Energetycznych Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który opowiedział młodzieży o tegorocznym programie „Czyste powietrze”. Przeprowadzili również happening, promujący ideę projektu, czyli walkę ze smogiem. Projekt „Solution to pollution” był okazją do zdobycia cennego doświadczenia, wiedzy oraz nowych, międzynarodowych przyjaźni.

Ewa Tarnowska


Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez

Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2019
Polityka prywatności i cookies
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego
//widget pogodowy