Miasto Wisła - oficjalna strona

Kwalifikacje dla Polaków

13.07.2017

13 lipca na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle Malince rozegrano kwalifikacje do indywidualnego konkursu FIS Grand Prix w skokach narciarskich, który zostanie rozegrany 15 lipca. Był to popis biało-czerwonych, gdyż aż sześciu naszych skoczków znalazło się w pierwszej "15" spośród 73 startujących.

Kwalifikacje wygrał Maciej Kot, który skoczył 128 m i uzyskał notę 132,4 pkt. Drugi był Dawid Kubacki. Do zwycięzcy stracił 0,7 pkt. (125 m). Trzeci był Norwego Daniel Andre Tande, który za skok na odległość 127 m uzyskał notę 129,7 pkt.

Spośród skoczków WSS Wisła najlepiej zaprezentował się Piotr Żyła, który po skoku na odległość 123 m otrzymał notę 120,8 pkt. i zajął 15. pozycję. Do konkursu zakwalifikował się także Aleksander Zniszczoł, który był 50. (116,5 m - 104,2 pkt.). Szczęścia nie miał Paweł Wąsek, zakończył rywalizację na 53. pozycji (116,5 - 101,6 pkt.). - Po serii próbnej byłem bardzo dobrze nastawiony, liczyłem na trochę więcej, bo jednak do awansu niewiele zabrakło. Ogólnie cieszę się, że mogłem się sprawdzić z najlepszymi zawodnikami na świecie chociaż w tych dwóch skokach - ocenił swój występ Paweł Wąsek. - Bardzo chciałem dobrze skoczyć w kwalifikacjach i może dlatego popełniłem błąd. Jeszcze nie analizowałem tego z trenerem, ale wydaje mi się, że po prostu spóźniłem skok - dodał nasz debiutant.

Spośród Polaków, prócz wyżej wymienionych zawodników, do konkursu zakwalifikowali się: Stefan Hula (7.), Klemens Murańka (12.), Kamil Stoch (13.), Przemysław Kantyka (32.) i Jakub Wolny (48.).

Szczegółowe wyniki dostępne są w pliku poniżej.


Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez

Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2018
Polityka prywatności i cookies
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego