Miasto Wisła - oficjalna strona

Koniec z łamaniem przepisów?

11.02.2019

W okresie wakacyjnym ubiegłego roku informowaliśmy o permanentnym łamaniu nakazu jazdy prosto i przekraczaniu podwójnej linii ciągłej przy centrum handlowym Metro Park. Ostatecznie problem ten został rozwiązany.

Problem z wykroczeniami stale się powtarzał odkąd powstało centrum handlowe. Kierowcy nie stosowali się do znaku nakazu jazdy prosto (widoczny na zdjęciu archiwalnym) i jadąc od strony centrum Wisły skręcali w lewo, przy okazji blokując płynność ruchu. Dzielnicowy z wiślańskiego Komisariatu Policji Bartłomiej Duraj reagując na to zagrożenie postanowił działać. W związku z licznymi wykroczeniami związanymi z opisywanym problemem policjant podjął szereg działań, które bezpośrednio zmierzały do rozwiązania zaistniałej sytuacji. I w końcu się udało! Dzielnicowy prowadził w ramach swoich działań priorytetowych akcję profilaktyczną w opisywanym miejscu, kierował pisma i uwagi w tym zakresie do zarządców drogi, interweniował też wśród osób zarządzających terenem, na którym znajduje się centrum handlowe. Zarządca drogi wojewódzkiej nr 941 ostatecznie w miejscu skrętu ustawił separator drogowy (na zdjęciu), który już skutecznie powstrzymuje kierowców od łamania przepisów ruchu drogowego.

- Jest to zwieńczenie planu działania priorytetowego dzielnicowego. To działanie miałem ukończyć do lutego. Montaż separatora oznacza, że zadanie udało się w stu procentach skutecznie zrealizować, co na pewno wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w tym rejonie. Cieszę się bardzo, że sprawa ta została pomyślnie zakończona, a kierowcy nie będą już nagminnie popełniać wykroczeń w tym miejscu – mówi Bartłomiej Duraj z wiślańskiej Policji.

Pozostaje mieć nadzieję, że wbrew obiegowym opiniom pomysłowość i zuchwałość kierowców ma granice i już nikt nie zdecyduje się na sforsowanie separatora…


Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez

Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2019
Polityka prywatności i cookies
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego
//widget pogodowy