Miasto Wisła - oficjalna strona

Kamil Musielski wygrywa V Półmaraton Wiślański, a Piotr Holly „dychę”

18.06.2019

Kamil Musielski wygrywa V Półmaraton Wiślański, a Piotr Holly „dychę” .

 

Dolnośląski desant na beskidzką edycją cyklu Runner's World Super Bieg można uznać za udany. Holly (scott.pl) pierwszy w V Wiślańskiej Dziesiątce, a Musielski (Lincoln Electric Bester Run Team Bielawa) w półmaratonie. Za Hollym uplasował się  mieszkaniec Wisły Jakub Glajcar (Hotel Podium Diagnostix CryoSpace) i Stanisław Piela. Reprezentant teamu scott.pl przez większość dystansu kontrolował sytuację i finiszował z prawie minutową przewagą nad rywalami. Pogoda nie pomagała w uzyskiwaniu rekordowych wyników, ale tym większe brawa należą się i zwycięzcom, i tym którzy dobiegli do mety po kilku godzinach. Upragniony deszcz spadł dopiero w okolicach dekoracji, ale Holly i Musielski mogli tylko o nim na trasie pomarzyć...

 

W klasyfikacji open kobiet w biegu na 10 km pierwsze miejsce zajęła pochodząca z Wisły Anna Barczuk, druga była Angelika Noga (Kęckie Harpagany), a trzecia Adriana Klappholz (Biegiem przez Chybie).

 

Półmaraton to popis Kamila Musielskiego. Czujny bieg i utrzymywanie się w czołówce dały mu znakomitą pozycję wyjściową do ataku na ostatnich kilometrach. Trudna i wymagająca trasa oraz spore przewyższenia wiślańskiej „połówki” premiowały zawodników cierpliwych i najbardziej wytrzymałych, a końcowy zbieg dokonał ostatecznej i bezlitosnej selekcji. Nie przeszkodził Musielskiemu nawet upadek na zbiegu, choć poturbował się mocno.

Dwie i pół minuty za nim na mecie pokazał się Michał Izydorek (KS Sprint Bielsko – Biała) – rewelacyjny dwudziestoletni zawodnik, który jako jedyny próbował w końcówce nawiązać walkę ze zwycięzcą. Trzeci był Mariusz Miśkiewicz (Biegiem przez Chybie).

 

W kategorii Pań również sporo się działo i długo się tasowało. Wreszcie Agnieszka Kobierska (SPLA Tychy) wbiegła na metę jako pierwsza, a kolejna zawodniczka pojawiła się dopiero po kilku minutach. Justyna Adamus – Kowalska (Biegiem przez Chybie) była druga, a Ewa Ardelli (Bielawska Akademia Biegania) trzecia.

 

W rywalizacji drużynowej w biegu na 10 km pierwsze miejsce zajął TKKF Hades Mikołów, a w półmaratonie Bielawska Akademia Biegania.

 

Sukcesy bielawskich zawodniczek i zawodników to najlepsza reklama kolejnej edycji RWSB 2019. 21 lipca organizatorzy zapraszają w Góry Sowie na przepiękny górski Półmaraton Kalenica i na Bielawską Dwunastkę. Dokąd? Oczywiście do Bielawy!

 

Pełne wyniki zawodów w Wiśle:

https://cykl.superbieg.pl/wyniki-2/


Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez

Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2019
Polityka prywatności i cookies
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego
//widget pogodowy