Miasto Wisła - oficjalna strona

Expo Zdrowie 2016

30.05.2016

18 maja po raz kolejny w Wiśle na rynku stanęły kolorowe namioty Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej. W tym dniu po raz szósty odbyła się interaktywna wystawa Expo Zdrowie.

Ponad dwudziestu wolontariuszy poświęciło swój czas na rzecz zdrowia wiślańskiej społeczności i w godzinach 9.00-14.00 przyjmowało wszystkie zainteresowane osoby. Wystawa promowała 8 czynników kształtujących w sposób znaczący zdrowie człowieka. Należą do nich: światło słoneczne, powietrze, woda, ruch, dieta, odpoczynek, wstrzemięźliwość i spokój.

Z wystawy skorzystało 112 osób. Ze względu na ziąb i złą pogodę nieco mniej niż w latach ubiegłych. Każdy z uczestników sprawdził swoje ciśnienie krwi, wagę, procent tkanki tłuszczowej, poziom cukru oraz wydolność płuc. Osoby, które nie miały przeciwwskazań sprawdziły także swoją wydolność wysiłkową, biorąc udział w teście harwardzkim.

Wystawę obsługiwały dwie pielęgniarki i trzech lekarzy, z którymi na miejscu konsultowano wyniki badań. Każdy z uczestników otrzymał w prezencie książeczkę pt. „Bądź zdrów! To nie takie trudne” wraz z płytą.

Expo zamykał namiot z degustacją zdrowych potraw, gdzie można było spróbować jak smakują: pasta z groszku, z oliwek i suszonych pomidorów, pasta z tofu, słonecznikowa, z czerwonej fasoli, pasztet z pestek dyni, pasztet warzywny, pasztet z czerwonej soczewicy, kokosowy bekon, smalec wegetariański, salceson z pieczarek, wegeburgery, kotleciki z brokułów, z selera i ryżu, z kaszy jaglanej, z proteiny sojowej, z soi i mielone z pszenicy. Z degustacji skorzystało ponad 200 osób wyrażając uznanie dla nowo poznanych smaków. Na miejscu można było także zaopatrzyć się w przepisy degustowanych potraw.

Expo Zdrowie zostało zorganizowane przez wiślańską Filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej przy współudziale finansowym Gminy Wisła, Powiatu Cieszyńskiego oraz Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Wiśle.

Zdjęcia na stronie organizatora: https://drive.google.com/folderview?id=0B9P_1qyUZ33RaGVrNTc4cUZiTWs&usp=sharing


Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez

Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2020
Polityka prywatności i cookies
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego
//widget pogodowy