Miasto Wisła - oficjalna strona

Czwarta edycja Górskiej Przygody przeszła do historii

13.11.2017

12 listopada, kolejny raz spotkaliśmy się w Wiśle, by spod Hotelu Podium wyruszyć na malownicze ścieżki Beskidów. Tym razem aura okazała się nieco łaskawsza niż w ubiegłym roku i przywitała nas słoneczną jesienną pogodą.

Punktualnie o godzinie 11:00 na trasę wyruszyło prawie 400 osób, by rywalizować w biegu oraz marszu nordic walking. 15 minut później rozpoczęły się zmagania najmłodszych, gdzie na starcie stanęło 21 zawodników.

Trasa biegu górskiego miała dystans 17 km, natomiast nordic walkingowcy walczyli na dystansie 12,5 km. Wszystkim uczestnikom gratulujemy osiągniętych rezultatów i satysfakcji z pokonania własnych słabości. Cieszymy się, że wszyscy bezpiecznie dotarli do mety.

W biegu 1. na mecie zameldował się Marcin Kubica z Bielska-Białej, który wyprzedził Grzegorz Szulika z Jastrzębia-Zdroju oraz Tomasza Janusza z Kaniowa. Wśród kobiet triumfowała Michalina Mendecka z Łazisk Górnych, przed Aliną Wyleżałek z Gliwic i Justyną Adamus-Kowalską z Katowic. W poszczególnych kategoriach wiekowych najlepsi okazali się: Michalina Mendecka z Łazisk Górnych (K1), Alina Wyleżałek z Gliwic (K2), Grażyna Lazar z Siemianowic Śląskich (K3), Marcin Kubica z Bielska-Białej (M1), Grzegorz Szulik z Jastrzębia-Zdroju (M2), Krzysztof Lesik z Wodzisławia Śląskiego (M3) oraz Janusz Magiera z Wodzisławia Śląskiego (M4). W rywalizacji wystartowało dwóch wiślan – Mariusz Kobiela (97. miejsce, 26. miejsce w kat. M3) i Dariusz Cieślar (163. miejsce, 16. miejsce w kat. M4).

W dyscyplinie nordic walking jako 1. linię mety minął Piotr Niechwiejczyk z Świętochłowic, który wyprzedził Artura Biłka z Lublińca i Marcina Hałasa z Czechowic-Dziedzic. Natomiast 1. kobietą na mecie była Joanna Kołodziej z Rudy Śląskiej, a skład podium uzupełniły Klaudia Białas z Orzesza i Lilianna Miś z Bytomia. Tuż za podium w rywalizacji pań znalazła się Barbara Cieślar z Wisły (11. miejsce, 2. miejsce w kat. NK2). W tej konkurencji wystartowało jeszcze dwóch reprezentantów naszego miasta – Henryk Procner (12. miejsce, 5. miejsce w kat. NM2) i Iwona Boś (29. miejsce, 7. miejsce w kat. NK2). Dodajmy, że w poszczególnych kategoriach wygrywali: Artur Biłek z Lublińca (NM1), Piotr Niechwiejczyk z Świętochłowic (NM2), Klaudia Białas z Orzesza (NK1) i Joanna Kołodziej z Rudy Śląskiej (NK2).

W zawodach dzieci na krótkiej pętli najszybsza okazała się Agnieszka Marcinkowska z Lublińca. Za triumfatorką linię mety minął najlepszy z chłopców – Tymoteusz Boba z Jaworzna. 9. miejsce zajęła Zuzanna Śliż, 11. Martyna Pilch, a 19. Kornel Śliż z Wisły. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe chusty przygotowane specjalnie z okazji Małej Górskiej Przygody.

Jako organizatorzy serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli pomóc nam przy organizacji Górskiej Przygody. Zawody te nie miałyby szans powodzenia, gdyby nie ludzie dobrej woli, którzy poświęcili swój czas oraz partnerzy imprezy, dzięki którym mogliśmy ufundować nagrody dla uczestników. Szczególne podziękowania składamy więc wszystkim wolontariuszom, niezastąpionemu fotografowi Tomaszowi Makuli, Ratownictwu Medycznemu Fantom, które zadbało o bezpieczeństwo na trasie oraz Gminie Wiśle za patronat honorowy i wsparcie finansowe. Serdecznie dziękujemy Ranczo Cieńków za wsparcie na bufecie. Dziękujemy sponsorom imprezy: Hotelowi Podium***, który ugościł nas w dniu imprezy, zapewnił ciepły posiłek dla zawodników, firmie Regatta RUSZ SIĘ!, Makaronowi Międzybrodzkiemu, który zadbał o wkład do ciepłego posiłku regeneracyjnego, LECHowi FREE, który ufundował napoje bezalkoholowe dla wszystkich zawodników, Centrum Diagnostyki Sportowej Diagnostix, Decathlonowi z Bielska-Białej oraz ich stanowisku testowemu, firmie GARMIN oraz firmie PACK-CENTER producentowi taśm i folii do pakowania.

Dziękujemy jeszcze raz i gratulujemy wszystkim. Do zobaczenia za rok 10 listopada!

Zespół SPORT PEŁEN PASJI


Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
PN WT ŚR CZ PT SB ND
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Jak spędzisz tutaj czas?

Baner Aktywnie pozytywnie
Banner Rodzinnie goscinnie
Baner na edukowaniu i harcowaniu
Baner na konferencji
Baner Mapa miasta
Baner Kamera internetowa
Baner baza noclegowa
Baner Baza wyciągi

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Herb miasta Szczyrk
Herb miasta Brenna
Herb gminy Istebna
Herb miasta Ustroń
Copyright © by Urząd Miasta Wisła 2018
Polityka prywatności i cookies
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego