Biegacze opanowali Wisłę

22.05.2017

Po sobotnich wyścigach kolarzy, w niedzielę do Wisły zjechali biegacze, aby wziąć udział w III Półmaratonie Wiślańskim oraz Wiślańskiej Dziesiątce.

Na dwóch dystansach wystartowało łącznie 252 biegaczy. Większość z nich zdecydowała się na dystans 21 km, czyli III Półmaraton Wiślański. 123 mężczyzn oraz 38 kobiet zmagało się z górską trasą prowadzącą m.in. przez Kamienny czy Trzy Kopce Wiślańskie. Najszybszy okazał się zawodnik z czeskiego Trzyńca Bartosz Misiak, reprezentujący klub Biegiem przez Chybie. Biegacze tej drużyny zdominowali rywalizację, gdyż drugie i czwarte miejsce również zajęli jego przedstawiciele. Na drugim stopniu podium stanął Przemysław Krupa z Mnicha, a na trzecim Daniel Krasulak z Wrocławia z klubu WKS Śląsk. Wspomnianą czwartą lokatę zajął Mariusz Miśkiewicz ze Strumienia.

Wśród pań najszybciej do mety dobiegła Aleksandra Golicz z Rudy Śląskiej (klub Atra). Tuż za nią uplasowały się Natalia Bury z Wisły i Agnieszka Bratek z Gliwic.

Zawody Wiślańskiej Dziesiątki, zgodnie z nazwą, odbyły się na dystansie 10 km. Wśród mężczyzn zwyciężył Dominik Jarco z Pietrzykowic (klub Alpin Sport Team). Na kolejnych miejscach uplasowali się Michał Izydorek z Mesznej oraz Sławomir Kukuła z Andrychowa. W kategorii kobiet najszybciej dystans pokonała Karolina Sap z Gliwic (Pro-run Wrocław). Drugie miejsce zajęła Katarzyna Nowak z Mikołowa, a trzecie Renata Ksepko z Bielska-Białej.