Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Wiślanie na szlaku kreatywności

20.03.2017

Trzy lata temu rozpoczęła się wiślańska przygoda z jedną z największych imprez kreatywnych dla dzieci i młodzieży z całego świata – „Destination Imagination”. Wtedy to grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wiśle Czarnem stała się prekursorami na szlaku kreatywności, reprezentując nasze miasto na tej niesamowitej imprezie w Warszawie.

19 marca, tym razem we Wrocławiu, zakończyła się już XII edycja tej olimpiady, w tym roku połączonej ze światową odsłoną „International Invitational”. Było więc tłoczno, a Hala Stulecia (dawniej Ludowa) we Wrocławiu zgromadziła blisko 3 tysiące uczestników wraz z trenerami. Wisłę reprezentowały dwa zespoły – „Asy z czerniańskiej klasy” z SP 2 pod opieką Edyty Polok i Elżbiety Szajtauer oraz „MAPAKEL”, 7-osobowa grupa gimnazjalistów pod opieką trenerek Gabrieli Polok-Otawy i Ewy Śmiałkowskiej.

Przed drużynami stały dwa zadania. Pierwsze polegało na wcześniejszym przygotowaniu występu lub prezentacji na wybrany temat (obydwie grupy z Wisły wybrały wyzwanie artystyczne, oczywiście w swojej kategorii wiekowej). W drugim nasze zespoły musiały stanąć w szranki z tzw. „Wyzwaniem na już”, które polegało na szybkim i kreatywnym rozwiązaniu problemu postawionego przez ekspertów. Drużyny miały na to zadanie kilka minut.

Reprezentujące nasze miasto drużyny spisały się fantastycznie. „Maluchy” z Czarnego: Hanna Pilch, Gabriela Gunia, Wiktoria Madzia, Mikołaj Giza, Beniamin Cieślar, Bartosz Pilch i Jakub Witucki rozbawiły do łez ekspertów, którzy reagowali bardzo żywiołowo na ich pomysły. Zebrały mnóstwo gratulacji, a na specjalnych karteczkach sporo ciepłych, motywujących do dalszych wyzwań słów. Natomiast grupa z Gimnazjum nr 1 zwyciężyła w swojej kategorii wiekowej, pokonując 17 zespołów z różnych stron Polski! Larysa Hołomek, Estera Byrtek, Paulina Wawrzacz, Agata Chmura, Alina Giza, Michał Cieślar i Kacper Kiraga – oto zwycięska drużyna, która w nagrodę będzie (jeżeli zdobędziemy fundusze) reprezentować Polskę i Wisłę na Ogólnoświatowej Olimpiadzie Kreatywności w Knoxville w Stanach Zjednoczonych w drugiej połowie maja br.

Trzymajmy wszyscy kciuki!!!

Gabriela Polok-Otawa


Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
PN WT ŚR CZ PT SB ND
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3