Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Wiślanie na szlaku kreatywności

20.03.2017

Trzy lata temu rozpoczęła się wiślańska przygoda z jedną z największych imprez kreatywnych dla dzieci i młodzieży z całego świata – „Destination Imagination”. Wtedy to grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wiśle Czarnem stała się prekursorami na szlaku kreatywności, reprezentując nasze miasto na tej niesamowitej imprezie w Warszawie.

19 marca, tym razem we Wrocławiu, zakończyła się już XII edycja tej olimpiady, w tym roku połączonej ze światową odsłoną „International Invitational”. Było więc tłoczno, a Hala Stulecia (dawniej Ludowa) we Wrocławiu zgromadziła blisko 3 tysiące uczestników wraz z trenerami. Wisłę reprezentowały dwa zespoły – „Asy z czerniańskiej klasy” z SP 2 pod opieką Edyty Polok i Elżbiety Szajtauer oraz „MAPAKEL”, 7-osobowa grupa gimnazjalistów pod opieką trenerek Gabrieli Polok-Otawy i Ewy Śmiałkowskiej.

Przed drużynami stały dwa zadania. Pierwsze polegało na wcześniejszym przygotowaniu występu lub prezentacji na wybrany temat (obydwie grupy z Wisły wybrały wyzwanie artystyczne, oczywiście w swojej kategorii wiekowej). W drugim nasze zespoły musiały stanąć w szranki z tzw. „Wyzwaniem na już”, które polegało na szybkim i kreatywnym rozwiązaniu problemu postawionego przez ekspertów. Drużyny miały na to zadanie kilka minut.

Reprezentujące nasze miasto drużyny spisały się fantastycznie. „Maluchy” z Czarnego: Hanna Pilch, Gabriela Gunia, Wiktoria Madzia, Mikołaj Giza, Beniamin Cieślar, Bartosz Pilch i Jakub Witucki rozbawiły do łez ekspertów, którzy reagowali bardzo żywiołowo na ich pomysły. Zebrały mnóstwo gratulacji, a na specjalnych karteczkach sporo ciepłych, motywujących do dalszych wyzwań słów. Natomiast grupa z Gimnazjum nr 1 zwyciężyła w swojej kategorii wiekowej, pokonując 17 zespołów z różnych stron Polski! Larysa Hołomek, Estera Byrtek, Paulina Wawrzacz, Agata Chmura, Alina Giza, Michał Cieślar i Kacper Kiraga – oto zwycięska drużyna, która w nagrodę będzie (jeżeli zdobędziemy fundusze) reprezentować Polskę i Wisłę na Ogólnoświatowej Olimpiadzie Kreatywności w Knoxville w Stanach Zjednoczonych w drugiej połowie maja br.

Trzymajmy wszyscy kciuki!!!

Gabriela Polok-Otawa


Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez

Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3