12 stycznia w Strumieniu odbył się II Turniej Badmintona Pracowników Samorządowych i Radnych Śląska Cieszyńskiego. Miło nam poinformować, że w klasyfikacji drużynowej tytuł najlepszej drużyny powiatu wywalczyła Wisła!
Burmistrz Tomasz Bujok, przewodniczący Rady Miasta Janusz Podżorski i zastępca kierownika Referatu Gospodarki Komunalnej Krzysztof Sztajnert - w tym składzie reprezentacja samorządu wiślańskiego odniosła ten sukces. Należy podkreślić, że w rywalizacji indywidualnej Tomasz Bujok stanął na drugim stopniu podium, Krzysztof Sztajnert był 5., a Janusz Podżorski 7. Gratulujemy!
Wyniki:
Grupa A
Tomasz Kawa (Brenna) - Bogusław Rauer (Skoczów) - 2:0 (15:5, 15:7)
Wojciech Hławiczka (Starostwo) - Łukasz Mendrek (Strumień) - 2:0 (15:4, 15:4)
Tomasz Kawa (Brenna) - Łukasz Mendrek (Strumień) - 2:0 (15:5, 15:7)
Bogusław Rauer (Skoczów) - Wojciech Hławiczka (Starostwo) - 2:0 (15:6, 15:8)
Tomasz Kawa (Brenna) - Wojciech Hławiczka (Starostwo) - 2:0 (15:3, 15:3)
Bogusław Rauer (Skoczów) - Łukasz Mendrek (Strumień) - 2:0 (15:3, 15:2)
1 | Tomasz Kawa | Brenna | 3 | 6 pkt. | 6:0 |
2 | Bogusław Rauer | Skoczów | 3 | 4 pkt. | 4:2 |
3 | Wojciech Hławiczka | Starostwo Powiatowe | 3 | 2 pkt. | 2:4 |
4 | Łukasz Mendrek | Strumień | 3 | 0 pkt. | 0:6 |
Grupa B
Janusz Podżorski (Wisła) - Piotr Janas (Strumień) - 2:0 (15:2, 15:2)
Janusz Król (Starostwo) - Janusz Podżorski (Wisła) - 2:1 (11:9, 10:15, 13:11)
Janusz Król (Starostwo) - Piotr Janas (Strumień) - 2:0 (15:2, 15:2)
1 | Janusz Król | Starostwo Powiatowe | 2 | 4 pkt. | 4:1 |
2 | Janusz Podżorski | Wisła | 2 | 2 pkt. | 3:2 |
3 | Piotr Janas | Strumień | 2 | 0 pkt. | 0:4 |
Grupa C
Janusz Martynek (Starostwo) - Mirosław Nowicki (Skoczów) - 2:0 (15:8, 15:10)
Tomasz Bujok (Wisła) - Mirosław Nowicki (Skoczów) - 2:0 (15:10, 17:15)
Janusz Martynek (Starostwo) - Tomasz Bujok (Wisła) - 2:0 (15:13, 15:10)
1 | Janusz Martynek | Starostwo Powiatowe | 2 | 4 pkt. | 4:0 |
2 | Tomasz Bujok | Wisła | 2 | 2 pkt. | 2:2 |
3 | Mirosław Nowicki | Skoczów | 2 | 0 pkt. | 0:4 |
Grupa D
Henryk Linert (Skoczów) - Krzysztof Sztajnert (Wisła) - 2:1 (5:11, 15:10, 11:5)
Krzysztof Sztajnert (Wisła) - Janusza Krzyżanowska (Strumień) - 2:1 (13:15, 15:13, 11:9)
Janusza Krzyżanowska (Strumień) - Henryk Linert (Skoczów) - 2:0 (15:4, 15:13)
1 | Janusza Krzyżanowska | Strumień | 2 | 3 pkt. | 3:2 |
2 | Krzysztof Sztajnert | Wisła | 2 | 3 pkt. | 3:3 |
3 | Henryk Linert | Skoczów | 2 | 3 pkt. | 2:3 |
Turniej pocieszenia (o miejsca 9-13)
I runda
Mirosław Nowicki (Skoczów) - Łukasz Mędrek (Strumień) - 2:0 (15:4, 15:2)
Półfinały
Henryk Linert (Skoczów) - Wojciech Hławiczka (Starostwo) - 2:0 (15:7, 15:4)
Mirosław Nowicki (Skoczów) - Piotr Janas (Strumień) - 2:0 (15:3, 15:2)
o 11. miejsce
Wojciech Hławiczka (Starostwo) - Piotr Janas (Strumień) - 2:0 (15:1, 15:2)
o 9. miejsce
Henryk Nowicki (Skoczów) - Henryk Linert (Skoczów) - 2:0 (15:8, 15:9)
Turniej główny
Ćwierćfinały
Tomasz Kawa (Brenna) - Janusz Podżorski (Wisła) - 2:0 (15:3, 15:6)
Janusz Martynek (Starostwo) - Krzysztof Sztajnert (Wisła) - 2:1 (7:15, 15:10, 15:13)
Bogusław Rauer (Skoczów) - Janusz Król (Starostwo) - 2:1 (6:15, 15:3, 16:14)
Tomasz Bujok (Wisła) - Janusza Krzyżanowska (Strumień) - 2:0 (15:10, 15:13)
o miejsca 5-8
Krzysztof Sztajnert (Wisła) - Janusz Podżorski (Wisła) - 2:0 (15:12, 15:11)
Janusza Krzyżanowska (Strumień) - Janusz Król (Starostwo) - 2:0 (15:7, 15:3)
Półfinały
Tomasz Kawa (Brenna) - Janusz Martynek (Starostwo) - 2:0 (15:10, 15:10)
Tomasz Bujok (Wisła) - Bogusław Rauer (Skoczów) - 2:0 (15:10, 18:16)
o 7. miejsce
Janusz Podżorski (Wisła) - Janusz Król (Starostwo) - 2:0 (15:7, 15:9)
o 5. miejsce
Krzysztof Sztajnert (Wisła) - Janusza Krzyżanowska (Strumień) - 2:0 (15:13, 17:15)
o 3. miejsce
Janusz Martynek (Starostwo) - Bogusław Rauer (Skoczów) - 2:0 (15:11, 15:8)
o 1. miejsce
Tomasz Kawa (Brenna) - Tomasz Bujok (Wisła) - 2:0 (15:8, 15:2)
Klasyfikacja drużynowa
1 | Wisła | 149 pkt. |
2 | Starostwo Powiatowe | 134 pkt. |
3 | Skoczów | 130 pkt. |
4 | Strumień | 119 pkt. |
5 | Brenna | 60 pkt. |
Nad sprawnym przeprowadzeniem rywalizacji czuwał sędzia główny zawodów Adam Kuśka.