Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Winter Cocktail w Brukseli z wiślańskim akcentem

7.12.2017

„The power flows from the mountains”, czyli siła płynie z gór - taka była myśl przewodnia spotkania pod nazwą Winter Cocktail. Wydarzenie zorganizowane zostało 29 listopada przez Dom Polski Południowej w Brukseli i odbyło się w siedzibie Ambasady RP.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się posłowie do Parlamentu Europejskiego, komisarz Elżbieta Bieńkowska, przedstawiciele biur polskich regionów, jak również regionów partnerskich oraz przyjaciele DPP. Gości przywitał gospodarz wydarzenia Jego Ekscelencja Artur Orzechowski - ambasador Polski w Królestwie Belgii. O sile Śląska i potrzebie współpracy oraz zrównoważonego rozwoju między regionami małopolskim, śląskim i opolskim mówili w swoich przemowach przedstawiciele zaproszonych delegacji z regionów Domu Polski Południowej. Stanisław Sorys - wicemarszałek województwa małopolskiego, Michał Gramatyka - wicemarszałek województwa śląskiego, Kazimierz Karolczak – przewodniczący Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej, Ryszard Macura – burmistrz Cieszyna oraz prof. Wiesław Banyś – prezes Stowarzyszenia „Pro Silesia Biznes – Nauka – Samorząd”. 

Podczas spotkania nie zabrakło wiślańskiego akcentu. Już przy wejściu do budynku zaproszeni goście mogli obejrzeć wystawę zdjęć przedstawiającą miejscowości tworzące Beskidzką 5, czyli Brenną, Istebną, Szczyrk, Ustroń i Wisłę – jednego z partnerów współorganizujących wydarzenie. Prosto z Beskidu Śląskiego przyjechały smakołyki prezentowane przez dziewczyny w tradycyjnych strojach: cieszyńskim i istebniańskim. Wisienką na torcie był występ kapeli „PoPieronie”, która przyjechała do Brukseli prosto z Beskidu Żywieckiego, aby zaprezentować gościom muzykę płynącą prosto z gór. Wisła pokazała na spotkaniu to, co ma najlepsze - piękne krajobrazy i zabytki na fotografiach, kołocze wiślańskie i miodulę.

Dziękujemy Cukierni Wiślanka oraz firmie Toorank za przekazane na spotkanie produkty!


Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3