Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

W czołówce najlepszych miniprzedsiębiorstw

11.06.2019

W dniach 4-5 czerwca 2019 roku w siedzibie Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii w Warszawie 20 najlepszych miniprzedsiębiorstw, wybranych spośród prawie 300 założonych przez uczniów w roku szkolnym 2018/2019, zmierzyło się w finale konkursu.

Podczas finału uczniowie prezentowali swoje produkty i usługi, a także mieli możliwość ich sprzedaży członkom komisji i zwiedzającym. Przedsiębiorstwo prowadzone przez uczennice Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Wiśle w ramach projektu Erasmus+ „Uczymy się prowadzić firmę w Europie” znalazło się w czołówce najlepszych miniprzedsiębiorstw w Polsce, a dziewczyny – Daria Janota, Kinga Dobosz, Joanna Zielina i Kinga Duława – otrzymały tytuł finalisty Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo „Produkcik 2019”.

Uczennice pierwszego dnia konkursu przygotowywały swoje stoisko sprzedażowe, ćwiczyły techniki sprzedaży, prowadziły rozmowy biznesowe z Komisją Konkursową. Drugiego dnia  miały możliwość zaprezentowania swoich technik sprzedaży w praktyce obsługując członków komisji i osoby odwiedzające ministerstwo. Miały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności przed panią minister przedsiębiorczości i technologii Jadwigą Emilewicz, która odwiedziła nasze stoisko i długo rozmawiała z dziewczynami na temat ich pomysłu biznesowego. Pani minister wzięła również udział w loterii przygotowanej przez nasze uczennice. Pod koniec drugiego dnia konkursu dziewczyny przedstawiły prezentację multimedialną, podczas której dokonały podsumowania działalności swojego miniprzedsiębiorstwa. Zaprezentowały swoje osiągnięcia, wynik finansowy oraz wysoką stopę zwrotu z kapitału własnego. Wskazały również na zyski pozafinansowe, czyli podniesienie kompetencji interpersonalnych oraz rozwój umiejętności pracy w zespole, często pod presją czasu.

Młodych przedsiębiorców oceniała Komisja Konkursowa złożona z przedstawicieli biznesu (Citi Handlowy, FedEx, HSBC Bank Polska, Manpower, MetLife, Pramerica, Union Investment) oraz Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.

Konkurs realizowany jest w partnerstwie z Citi Foundation. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. 

Opiekunem projektu uczennic była pani Agata Gołąb – nauczyciel przedmiotów ekonomicznych.

 

Serdecznie gratulujemy naszym finalistkom.

 ZSGH Wisła


Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3