Miasto Wisła - oficjalna strona

Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek 7:00 – 15:00
Wtorek 7:00 – 16:00

Uwaga kierowcy! Co to za znak?

9.07.2018

Od jakiegoś już czasu w Wiśle z powodzeniem funkcjonuje centrum handlowe Metro Park. Piszemy z powodzeniem, bo świadczy o tym choćby spora liczba samochodów, parkujących w sąsiedztwie zlokalizowanych tam sklepów. Niestety nie każdy kierowca tych pojazdów zna… przepisy ruchu drogowego.

Wystarczył krótki czas, by w ciągu kilku krótkotrwałych obserwacji z oznakowanego pojazdu policyjnego (!), ustawionego w widocznym miejscu, ujawnić… 66 wykroczeń! Dzielnicowy z wiślańskiego Komisariatu Policji Bartłomiej Duraj zastosował pouczenia, a skalę problemu ocenił jako „dużą”. Chodzi o wjazd na teren Metro Parku od ulicy Ustrońskiej (DW 941) przez kierujących jadących od strony centrum Wisły w kierunku Ustronia. To właśnie tam dochodzi do notorycznego łamania przepisów ruchu drogowego, polegającego na dokonywaniu przez kierowców manewru skrętu w lewo, pomimo ustawionego przed skrzyżowaniem znaku C-5 oraz znaku poziomego (linia podwójna ciągła) przy wjeździe. Niech każdy teraz odpowie sobie na pytanie: co też ten znaki oznaczają? Już spieszymy z odpowiedzią – nakaz jazdy prosto i zakaz skrętu! Dlaczego więc skręcamy?

Dzielnicowy Komisariatu Policji w Wiśle podjął szereg działań, zmierzających do rozwiązania zaistniałego problemu. Zmierzył jego skalę, oddziaływał prewencyjnie pouczając kierowców, poinformował i zaangażował w działania Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie, reagował na wykroczenia, zawiadomił o problemie Straż Miejską i Urząd Miasta Wisła, dokonał wizji lokalnej, za pośrednictwem drogi służbowej wystąpił do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach o zaangażowanie w działania i rozpatrzenie możliwości zastosowania innych znaków drogowych (separatorów ruchu lub tablic uchylnych, co wiąże się z dodatkowymi kosztami), znów oddziaływał prewencyjnie, reagował na wykroczenia, itd. Dużo tego, prawda? A wystarczyłoby, aby każdy kierowca po prostu przestrzegał przepisów…


Partnerzy

Herb miasta Nepomuk
Herb miasta Jablunkov
Herb miasta Rheinhausen
Herb miasta Hukvaldy
Herb miasta Bullylesmines
Herb miasta Coka
Herb gminy Jastarnia
Mapa Miasta
Gospodarka odpadami
e-urzad
Prawo lokalne
Dziennik ustaw
Kamerka Internetowa

Szybki kontakt

Masz do nas pytania?

Twój adres e-mail*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Urząd Miejski w Wiśle w celu służącym do odpowiedzi na moje pytanie.

Treść pytania*

* - pola obowiązkowe
Urząd Miejski w Wiśle
43-460 Wisła
Plac Bogumiła Hoffa 3